Täna, 8 mail kell 11.30 toimub pidulik tänuüritus Tartu Ülikooli Kliinikumi naiste- ja lastekliinikus, kus Lastefond annab haiglale üle kuulmisuuringu aparaadi, vererõhuaparaadi, uudse rinnapumbasüsteemi ning rinnapiimaanalüsaatori.

Tänu Selveri kampaaniale “Koos on kergem”, mis toimus 2012 aasta lõpus, ning ehitusfirmale Rand ja Tuulberg soetati TÜK lastekliinikusse rinnapiimaanalüsaator, mille maksumuseks koos lisaseadmetega on 19 920 eurot. Analüsaator on Eestis teine omataoline ning sellega määratakse kindlaks rinnapiima seisukord ja koostis, et tagada vastsündinutele parima kvaliteediga toit.
Naistekliinik saab kuulmisuuringu aparaadi, vererõhuaparaadi ning tänapäevase rinnapumbasüsteemi. Vahendite maksumuseks on kokku 8552 eurot, millest 7734 panustas Rand ja Tuulberg ning 818 eurot kaeti fondi üldannetustest.

Eestis sünnib 20–25 kuulmiskahjustusega last aastas. Väikestel patsientidel on keeruline kuulmist kontrollida, kuid lapse arengu seisukohast on kuulmiskahjustuse varane avastamine väga oluline. Kuulmisuuringu aparaat võimaldab kuulmist kontrollida juba vastsündinutel.

Uus rinnapumbasüsteem on naistekliinikus igapäevaseks abivahendiks. Rinnapumpa kasutatakse nii tavapärase imetamise hõlbustamiseks kui ka olukorras, kus rinnaga toitmine on raskendatud, näiteks kui tekib piimapais või enneaegsena sündinud laps on liiga nõrk, et suuta ilma abita süüa.

Lastefond tänab ehitusfirmat Rand ja Tuulberg ning Selveri kampaania ajal annetanud inimesi, kes üheskoos aitasid muretseda vastsündinute tervisliku seisundi jälgimiseks vajalikud aparaadid.

Ürituse kava
11.30 Kogunemine Puusepa 8 hoone peasissekäigu fuajees
11.35 Naistekliiniku töötajad tutvustavad uusi aparaate ning annavad ülevaate nende vajalikkusest
11.55 Suundutakse lastekliinikusse (Lunini 6)
12.00 Lastekliiniku töötajad tutvustavad rinnapiimaanalüsaatorit ning räägivad aparaadi vajalikkustest
12.30 Kohv ja kook

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.