Homme, 1. aprillil saab alguse SA TÜ Kliinikumi Lastefondi ja Tartu Tarbijate Kooperatiivi (TTK) ühine heategevuskampaania „Uue elu heaks“, millega kogutakse raha uue ultraheliaparaadi soetamiseks TÜ Kliinikumi naistekliiniku perekeskusele.

Kampaania raames on kolme kuu jooksul kõigi Tartu Maksimarketite ja Konsumite kassades väikesed annetuspurgid, mille vahendusel saavad kõik soovijad anda aparaatide ostmiseks oma panuse. Lisaks tutvustavad Lastefondi vabatahtlikud aprillis ja mais Eedeni kaubanduskeskuses ning erinevates Konsumites fondi tegevust, Eedenis on soovijatel võimalus end ka koos Mõmmikuga fotole jäädvustada. Täpsem graafik on peagi leitav Lastefondi kodulehelt.

TTK turundusdirektori Kaire Krevaldi sõnul otsustati Lastefondiga koostööd teha, et anda oma panus lähikogukonna laste heaolu tagamisse. „See on teema, mis puudutab kõiki tartlasi ja lähiümbruse elanikke ning kes siis veel peaks Tartu lapsi toetama kui mitte Tartu ettevõte?“ leiab ta. Krevald lisab, et valdkond on erilise tähtsusega ka Eesti rahvastiku kiire vananemise tõttu, mistõttu on kõik järelkasvuga seotud teemad väga olulised. „Soovime õla alla panna, et ultraheliaparaat saaks perekeskusele soetatud võimalikult kiiresti ning rasedate uuringute läbiviimine oleks võimalikult mugav.“

TÜ naistekliiniku ülemämmaemand Pille Teesalu selgitab, et perekeskus vajab uut ultraheliseadet nii oma asetuse kui töökoormuse suurenemise tõttu: „Perekeskuse ämmaemandate vastuvõtud toimuvad alates 2011. aastast ning nende arv suureneb pidevalt. Samas paiknevad keskuse kabinetid erinevates korpustes. Et saaksime pakkuda vajalikus mahus teenust ning ei peaks oma patsiente jooksutama ega raskeid ja õrnu aparaate edasi-tagasi transportima, vajaksime lisaaparatuuri.“ Ta lisab, et ultraheliseade on vajalik raseduse tuvastamiseks patsiendi esmasel vastuvõtul ämmaemanda juurde olles ainuke tänapäeval rasedust kinnitav uuring. „See annab võimaluse koheselt määrata ka raseduse suurust ja loote südametegevuse olemasolu, mis on eriti olulised raseduse jälgimisplaani koostamiseks andes kinnitust, et rasedus on alanud hästi,“ ütleb Teesalu.

UH-aparaat on küll planeeritud naistekliiniku käesoleva aasta eelarvesse, kuid mitmete teiste seadmete ootamatu väljavahetamise vajaduse tõttu lükati selle ostmist edasi. Ühe seesuguse seadme orienteeruv hind on 21 000 eurot. Lastefond tasub seadme maksumusest 50%, ülejäänud summa katab SA TÜ Kliinikum.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.