rattamaratoni_lastesoidud_360x509Sel nädalavahetusel, 20. ja 21. septembril toimuvatel SEB 17. Tartu Rattamaratoni üritustel on kohal ka SA TÜK Lastefondi maskott Mõmmik, kes tervitab osavõtjaid ja aitab koos fondi vabatahtlikega sisustada mudilaste aega.

Lapsi ootab Mõmmik endaga Lastefondi Mängumaa telki lõbusalt aega veetma laupäeval, 20. septembril Tähtvere Spordiparki, kus toimuvad ka rattamaratoni TILLUsõit ja MINImaraton. Koos Mõmmiku, Lastefondi vabatahtlike ja Vanemuise Kollaste Kassidega on pisikestel maratoonaritel võimalik nii meisterdada, joonistada kui niisama mängida.

Pühapäeval, 21. septembril, mil toimub SEB 17. Tartu Rattamaratoni põhisõit, elab Mõmmik koos oma sõpradega võistlejatele kaasa Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses ning tervitab neid finišis.

Mõlemal päeval saavad soovijad Mõmmiku ka endaga pildile püüda ning Lastefondi vabatahtlikelt sümboolse annetuse eest heategevuslikke rinnamärke osta. Mõmmiku pildiga märkide müügist saadud tulu läheb liigeshaigete laste ravivesivõimlemise toetamiseks (loe täpsemalt Lastefondi kodulehelt). Aasta jooksul on kõigilt maratoniüritustelt võimalik osta erinevat värvi rinnamärk. Rattamaratoni raames tuleb müügile tumerohelist värvi märk, mis jääb meenutama maratonil osalemist.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.