Alates eilsest kuni tarkusekuu lõpuni müüakse kõikides Tartu Kaubamaja keskuse kauplustes kampaania “Silmapaistev heategu” raames helkureid, millest saadud tulu annetatakse Tartumaa liigesehaigetele lastele ravivesivõimlemise toetuseks.

Tartu Kaubamaja keskuse kauplused ja TÜ Kliinikumi Lastefond tähistavad sel sügisel juba kuuendat edukat koostööaastat. Tartu Kaubamaja keskuse turundusjuhi Piret Kulli sõnul on nad igal aastal koos Lastefondiga võtnud eesmärgiks toetada üht kindlat gruppi abivajajaid. “Sel aastal on meie eesmärk võimaldada Tartumaa liigesehaigetele lastele vajalikus koguses ravivesivõimlemise tunde terveks aastaks,” sõnas ta.

Selleks, et teha üks silmapaistev heategu liigesehaigete laste heaks, on Tartu Kaubamaja kauplustest võimalik terve septembrikuu jooksul soetada silmakujulisi helkureid, mis on saadaval neljas erinevas värvitoonis. Ühe helkuri hind on 1,5 eurot, millest 1 euro läheb otse abivajajatele.

Lisaks on võimalik kampaaniahelkureid soetada Lastefondi heategevustoodete e-poest https://www.lastefond.ee/e-pood/ ning üritustelt, kus on esindatud Lastefondi vabatahtlikud.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar nentis, et tal on siiralt hea meel Tartu Kaubamajaga toimunud pikaajalise koostöö üle. “Ühine helkurikampaania on meil aga esmakordne ning see on suurepärane, et kampaania toimub just enne sügisperioodi pimedat perioodi, mil helkuri soetamine on inimestele vajalik,” tõi ta välja. “Tarviliku toote soetamise sidumine heategevusega suurendab positiivset mõju veelgi enam.”

Ka tänavu jätkab Lastefond 11 aastat tagasi alguse saanud projektiga, mille raames võimaldab Tartumaa liigesepõletikuga lastele ravivesivõimlemist. Regulaarne ravivõimlemine on liigesepõletikuga lastele hea võimalus saada füüsilist koormust ning vesivõimlemise tunnid aitavad vähendada lastel haigusest tingitud ja vähesest kehalisest aktiivsusest tulenevaid tõsiseid terviseprobleeme.

Ravivesivõimlemise programmis osaleb ligikaudu 30 last vanuses 3–18 aastat ning läbi aegade on treeningutel olnud erinevaid juhendajaid. Üks juhendajatest, Maria Velgan, sidus antud teemaga ka oma magistritöö, mille raames viis ta läbi teadusliku uuringu, mille kaudu kinnitas ravivesivõimlemise positiivset mõju liigesepõletikuga laste liigeste liikuvusulatuse ja lihasjõu suurendamisel.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.