Sel nädalavahetusel, 10. ja 11. mail toimuvate SEB 32. Tartu Jooksumaratoni ürituste raames ootavad SA TÜK Lastefondi vabatahtlikud taas kõiki lapsi endaga mängima. Jooksumaratoni põhiürituse päeval pakutakse ka lastehoiu teenust.

Laupäeval, 10. mail on Lastefondi vabatahtlikud oma telgiga väljas Tartus Tähtvere pargis, kus toimuvad SEB 32. Tartu jooksumaratoni TILLUsõit ja MINImaraton ning Heateo jooks. Lastele pakutakse tegevusi joonistamisest ringmängudeni, muu hulgas on kohal ka Vanemuise Kollased Kassid, kelle juhendamisel saab end proovile panna meisterdamises. Ringi müttab Lastefondi maskott Mõmmik, kes jagab pehmeid kallistusi ning kellega koos on võimalik pilti teha. Ühtlasi on Lastefondi telk ka kohtumispaigaks kaotsi läinud laste ning nende vanemate vahel.

Pühapäeval, 11. mail, mil leiab aset SEB 32. Tartu jooksumaraton, on Lastefondi telk püsti seatud maratoni finišialas Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses. Lisaks laste aja sisustamisele pakutakse sel päeval ka lastehoiu teenust: lapsevanematel on võimalik 10 km distantsi läbimise ajaks oma lapsed eelregistreerimise teel kirja panna Lastefondi lastehoidu, kus lastel on võimalik joonistada, meisterdada, mängida lauamänge, laduda suuri mänguklotse jms. Lastel aitab silma peal hoida Lastefondi maskott Mõmmik. Oodatud on kõik lapsed alates 1,5 aastast. Lastehoiuks palume soovijatel oma lapsed eelregistreerida e-posti teel: kart@lastefond.ee.

Mõlemal päeval müüvad Lastefondi vabatahtlikud sümboolse annetuse eest ka Mõmmiku näoga rinnamärke, mille tulu läheb liigeshaigete laste ravivesivõimlemise toetamiseks (loe täpsemalt siit). Jooksumaratoni ürituste raames on võimalik endale soetada rohelist värvi rinnamärk, mis jääb meenutama maratonil osalemist. Aasta jooksul on kõigilt maratoniüritustelt võimalik osta erinevat värvi rinnamärk – seega kõigil osaledes kokku koguda kuus erinevat värvi!

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.