Käesoleva aasta maikuus toimus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ja telesaate “Ringvaade” ühiskampaania, kus kutsuti üles toetama üliharuldase nahahaigusega Cassandrat. Kokku annetati 4500 eurot. Sellest ligikaudu 3000 eurot läheb lapse ja tema saatjate Saksamaale uuringutele sõidu ja seal elamise kuludele ning 1500 eurot katab ravikulud kuni 2013. aasta lõpuni.

Cassandral on kaasasündinud bulloosne epidermolüüs. Selle haigusega lapsi on Eestis juba kaks, kuigi haigust esineb maailmas vaid ühel inimesel miljonist. Haiguse tõttu on tüdruku nahk väga tundlik ja võib kahjustuda iga tugevama kontakti või hõõrdumise tagajärjel. Cassandra nahal avalduvad villid, mille purunemisel tekkivad haavandid on valulikud ning paranevad väga aeglaselt.

Pideva hooldusega saab bulloosse epidermolüüsiga kaasnevaid vaevusi leevendada ning tüsistusi vältida. Suvekuudel on haigus eriti aktiivne ning seetõttu on põhjalik hooldus väga vajalik. Cassandra naha eest hoolitsemine maksab perele ühes kuus ligikaudu 350 eurot. Sellele lisanduvad sügisel Saksamaal tehtavate uuringute kulud. Lastefondi igakuine toetus ning Saksamaale sõidu ja seal elamise kulude katmine annab perele hea võimaluse tagada lapsele parim ravi.

“Cassandra toetamise üleskutsega tulid inimesed väga hoogsalt kaasa – seda just tänu “Ringvaate” kajastusele. Suur tänu kõigile, kes panustasid Cassandra abistamisse. Tänu teile saab raske haigusega laps nüüd pidevat ravi ning ka hädavajalikud uuringuid Saksamaal. Cassandra ema on väga tänulik. Eriti positiivsena tooksin välja asjaolu, et üks “Ringvaate” vaataja ei pidanud paljuks toetada last lausa 1000 euroga,” kommenteeris Lastefondi tegevjuht Agnes Karlson.

“Ringvaate” üleskutse Cassandra toetuseks mais 2013: http://etv.err.ee/index.php?05593527&video=8081#.Ue2Sl40wcut

Lähemalt saab lugeda bulloossest epidermolüüsist ning seda haigust põdevatest tüdrukutest, Laurast ja Cassandrast, Lastefondi kodulehel: http://lastefond.ee/lastefondist/kaimasolevad-projektid/kampaaniad/toetame-laura

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.