Radisson Blu Hotel Olümpia, kohviettevõte KAFO ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond alustasid juunikuus kampaaniat, millega kogutakse annetusi üliharuldase nahahaigusega 6-kuuse Cassandra ravi toetuseks.

Iga Radisson Blu Hotel Olümpia kohvikust Café Boulevard ostetud Lavazza kohvijoogi pealt annetatakse 30 senti 6-kuuse Cassandra toetuseks. Heategevuskampaania kestab kuni 31. juulini ning selle eesmärgiks on koguda Cassandra ühe aasta ravi maksumus ehk 3000 eurot.

Cassandral on kaasasündinud bulloosne epidermolüüs. Haiguse tõttu on tüdruku nahk väga tundlik ja võib kahjustuda iga tugevama kontakti või hõõrdumise tagajärjel. Cassandra nahal avalduvad villid, mille purunemisel tekkivad haavandid on valulikud ning paranevad väga aeglaselt. Maailmas esineb see ravimatu haigus vaid ühel inimesel miljonist.

Pideva hooldusega saab bulloosse epidermolüüsiga kaasnevaid vaevusi leevendada ning tüsistusi vältida. Seetõttu on olulised spetsiaalsed plaastrid, sidumisvahendid, antiseptilised geelid ja kreemid. Ilma korraliku hoolitsuseta võivad villide paranemisel tekkida armid, mis takistavad erinevate kehaosade liikuvust.

Hooldus maksab ühes kuus vähemalt 250 eurot. Sellele lisanduvad Saksamaal tehtavate uuringute kulud. “Eelmisel suvel kogusime me Radisson Blu Hotel Olümpia ning KAFO abiga lasterikkas peres kasvavate suhkruhaigete laste toetuseks 2000 eurot ning tänu heale koostööle ja ettevõtmise edukusele jätkame kampaaniat ka sel suvel,” selgitas Lastefondi tegevjuht Agnes Karlson.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.