SA TÜK Lastefond toetab alates jaanuarist sügava puudega 10-aastase Marie ratsutamisteraapiat. Fondi kõrval toetab peret selles ka linnaosavalitsus.

Marie sündis enneaegsena ja ajuanomaaliatega, millest tulenevalt tüdruk ei näe, ei räägi, ei kõnni, ei söö ilma abita ega istu ilma tugedeta, sest tal puudub tasakaalumeel. Kuus-seitse aastat tagas alustas Marie rehabilitatsiooniplaani alusel ratsutamisteraapiaga, mis aitab arendada tüdruku tasakaaluaparaati, tugevdab kehahoiakut ning vähendab spastikat jalgades.

Pärast riikliku toetuse lõppemist aitas perel ühe aasta jooksul täies ulatuses ratsutamisteraapia eest tasuda Kristiine linnaosavalitsus. Täna ei kata linnaosavalitsuse toetus (300 eurot pooleks aastaks) kahjuks kogu teraapia kulu, mistõttu pöörduti abi saamiseks Lastefondi poole. Kuna teraapia on mõjunud Mariele väga positiivselt, soovib pere sellega jätkata. Et see võimalik oleks, tasub Lastefond tüdruku teraapia eest puuduoleva 60 eurot kuus.

Lapse ema sõnul on Lastefondi toetus pere jaoks väga suur asi. “Tänu sellele saab Marie oma ratsutamisteraapiaga jätkata. Ta on oma hobusesse nii kiindunud ning ratsutamine pole tema jaoks mitte ainult füüsilise arengu jaoks oluline, vaid ka emotsionaalne rõõmu pakkuv tegevus,” on ta Lastefondile ja annetajatele tänulik.

Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves selgitab, et tänu linnaosavalitsuse toetusele vajas pere fondi abi hetkel vähesel määral, kuid kindlasti jätkab fond Marie ratsutamisteraapia toetamist ka edaspidi, kui pere selleks soovi avaldab. “Kuna igasuguste teraapiate puhul toob edu just järjepidevus, on meil eriti hea meel omalt poolt kaasa aidata sellele, et Marie treeningud saaksid jätkuda. Loodame, et linnosavalitsus paneb ka edaspidi oma õla pere toetuseks alla,” lisab ta.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/vormista-pusiannetus. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevustooteid

Tee ühekordne annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annatuskontodele, lisades selgitusse “Marie”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Danske IBAN EE403300334408530000

Nordea IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Lõppenud toetused ja kampaaniad

Vaata