Detsembrikuu jooksul kogusid TÜ Kliinikumi Lastefond ja Südameapteek annetusi lastele, kelle ravimeid Eesti Haigekassa ei rahasta ja mille eest tasumine käib nende peredele üle jõu. Annetusi kogunes summas 4267 eurot, millele Südameapteek lisas omalt poolt veel 2500 eurot. Vendo Mihkli, Yana, Egerti ja Katerina ravimite kulude katteks kogunes heade inimeste toel kokku 6767 eurot.

Südameapteegi juht Risto Laur tänas kõiki lahkeid inimesi, kes leidsid võimaluse annetuse tegemiseks lastele, kes vajavad enda haiguse raviks hädavajalike ravimite soetamisel abi. „Mul on siiras heameel selle üle, et meie algatusega tuli kaasa sedavõrd suur hulk inimesi, keda nende nelja vapra lapse lugu puudutas,“ ütles Laur. „Heateod sünnivad alati koostöös ja suured lood saavad alguse väikestest sammudest. Aitäh teile, et näitasite oma heatahtlikkust ja aitasite nelja noore inimese jõulud rõõmsamaks muuta,“ lisas Südameapteegi juht.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein on südamest tänulik Südameapteegi ja tema klientide suure panuse eest laste ravikulude toetuseks, mida riiklikult ei kompenseerita. „Kampaania toel saavad abi neli erineva haiguse ja ravimivajadusega last, kes vajavad neid ravimeid järjepidevalt. Seepärast oleme eriti tänulikud, et Südameapteek toetab juba teist aastat järjest lapsi, kelle ravimeid Eesti Haigekassa ei hüvita.”

Nii on Lastefond heade annetajate abiga juba alates 2012. aastast toetanud luupushaigetele lastele sh Vendo Mihklile ja Yanale vajalikku ravimit Cellcept, mida Eesti Haigekassa ei kompenseeri. Lisaks toetab fond annetuste toel alates möödunud aasta algusest südamesiirdamise läbinud Egerti ravimikulude katmist, mis pole osaliselt riiklikult rahastatud, ning ulatab abikäe lõppstaadiumis neerupuudulikkusega Katerinale, kes vajab neerusiirdamiseks riigi poolt mitte kompenseeritavat ravimit.

(Vasakult) Lastefondi kommunikatsioonispetsialist Kadri Org, toetusjuht Eveli Ilves, strateegiajuht Küllike Hein ning Südameapteegi kommunikatsioonijuht Mari Sumberg ja juht Risto Laur.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.