Märtsi- ja aprillikuu jooksul aset leidnud Laima, MTÜ Audiere ja SA TÜ Kliinikumi Lastefondi ühise heategevuskampaaniaga koguti kuulmispuudega lastele pisut üle 10 000 euro.

Selga küpsiste müügist ning otse SA TÜK Lastefondi annetuskontodele laekunud annetussumma antakse kampaanias osalenud lastele sümboolselt üle täna kell 14.00 SA TÜ Kliinikumi kõrvakliinikus toimuval pidulikul kampaania lõpetamise üritusel.

Laima esindaja, NP Foods Eesti OÜ turundusspetsialist Kätlin Klemmer tunneb suurt heameelt Selga kampaania õnnestumise üle ning lubab, et traditsiooni jätkatakse ka edaspidi. „Oleme rõõmsad, et kampaania on puudutanud nii paljusid inimesi, kes on meil aidanud viiele lapsele kõneprotsessorite soetamiseks vajaliku summa kokku koguda. Soovime, et lastel oleks võimalik oma lapsepõlve täiel rinnal nautida ning see on suurepärane, et Selga küpsiste abil saame sellele kaasa aidata,“ räägib ta. Kuigi kampaania toimus Eestis esimest korda, siis Lätis ja Leedus on ettevõte eelneva kahe aasta jooksul aidanud kuulmisimplantaadi kõneprotsessori soetada juba 22 lapsele.

Ka Lastefondi tegevjuht Küllike Saar on kampaania tulemusega väga rahul: „Kogutud raha eest saame käesoleval aastal planeeritult toetada viite last ning kavandatule lisaks veel ka järgmisel aastal päris mitmeid lapsi.“

Eesti Implantaadilaste Seltsi juhatuse liige Epp Müil peab toimunud kampaaniat väga tänuväärsekes, sest just tänu nüüdisaegsetele kuulmisabivahenditele saavad kurdid lapsed eakaaslastega võrdsel tasemel suhelda ja haridust omandada. „Kampaania lapsed ootavad oma uusi protsessoreid väga ja neil on hea meel, et annetajaid on olnud nii palju! Laima ilus algatus on kindlasti suurendanud ka inimeste teadlikkust kurtusest ja kuulmisimplantaatidest,“ tõdes ta.

Kõneprotsessorid soetatakse lastele suvel-sügisel, mil vajalikud mudelid müügile saabuvad. Samuti võtab aega protsessorite 90%-lise riigieelarvelise toetuse taotluste läbivaatamine maakondlike abivahendite eraldamise komisjonide poolt.

Kampaania leidis aset 1. märtsist – 31. aprillini ning selle raames annetas Laima igalt ostetud Selga küpsisepakilt 1 sendi kuulmisimplantaadi kõneprotsessori soetamiseks viiele lapsele. Ühe seesuguse seadme hind on 10 000 eurot, millest 90% katab sotsiaalkindlustus, 10% aga tuleb laste peredel ise kanda.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.