TÜ Kliinikumi Lastefond ja küpsisetootja Selga kogusid kahekuulise kampaania raames raha kuulmispuudega lastele hädavajalike sisekõrva implantaadi kõneprotsessorite ostuks. Abi saab vähemalt viis last.

Äsja lõppenud kampaania on juba kolmas Selga heategevuslik kampaania, kuulmispuudega lapsi toetatakse teist korda. Kampaania tulemusena ostetakse kuulmispuudega lastele sisekõrva implantaadi kõneprotsessorid, mida tuleb perioodiliselt välja vahetada. Seekord saavad endale normaalseks igapäevaeluks väga vajaliku seadme 9-aastane Aleksander, 9-aastane Helena, 8-aastane Kirke, 14-aastane Markus ja 10-aastane Raimond.

Sisekõrva implantaat aitab kuulmispuudega lastel elada tavapärast igapäevaelu ning parandab oluliselt nende elukvaliteeti. „Kuulmisimplantaat annab kurdile lapsele võimaluse saada osa helide maailmast,“ ütles TÜ Kliinikumi kõrvakirurg Maris Suurna. „Kasvada kuulja ja kõnelejana on suur kingitus neile, kes seda nii loomulikku võimalust sünniga pole kaasa saanud.“

Ühe kõneprotsessori hind on 10 000 eurot, millest 90 protsenti katab Haigekassa. Ülejäänud osa aga tuleb tasuda peredel endil. Lõppenud küpsisekampaania käigus kogutigi raha perede omaosaluse katmiseks. Kuna kampaania läks oodatust paremini, siis tõenäoliselt on abisaajaid rohkem kui ülalnimetatud viis last.

Selga esindaja, NP Foods Eesti OÜ müügijuht Anrijs Vazdikis ütles, et kampaania õnnestus igati. „Kõik lapsevanemad tahavad, et nende lapsed oleksid õnnelikud, kuid mitte kõigil peredel, kus kasvab kuulmispuudega laps, ei ole rahaliselt kerge lapsele kuulmiseks vajalikku aparatuuri soetada,“ sõnas Vazdikis. „Oleme väga rahul, et Selga küpsiste ostjate toel saame aidata kampaanias osalenud lastele soetada kõneprotsessorid.“

Vazdikise sõnul on Selgale taolised heategevuskampaaniad väga olulised ja kindlasti on soov koostööd TÜ Kliinikumi Lastefondiga Eesti laste aitamise heaks jätkata.

Seekordne Selga küpsisekampaania tunnuslausega „Tõelise lapsepõlve nimel!“ kestis 1. märtsist 30. aprillini. Kõik inimesed, kes sel ajavahemikul Selga küpsiseid ostsid, osalesid kampaanias, sest igal pakilt läks 1 sent kõrvaprotsessorite ostmiseks. Ka möödunud kevadel koguti samalaadse kampaaniaga raha kuulmispuudega laste toetuseks ning eelmisel sügisel aidati TÜ Kliinikumi lastekliiniku vastsündinute osakonnal soetada vastsündinute hingamist toetav aparaat.

Sarnaseid kampaaniad on Selga korraldanud üle Baltikumi ja kokku on kolme viimase aastaga abi saanud juba 41 kuulmispuudega last.

Kampaania käigus kogutud annetussumma kõneprotsessorite soetamiseks antakse kampaanias osalenud lastele sümboolselt üle homme, 30. aprillil kell 13.00 SA TÜ Kliinikumi kõrvakliinikus toimuval pidulikul kampaania lõpetamise üritusel.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.