SEB Panga majandusanalüütikud Peeter Koppel ja Mihkel Nestor ning advokaadibüroo PricewaterhouseCoopers Legal toetasid 1000 euro suuruse ühisannetusega TÜ Kliinikumi Lastefondi.

Annetussumma saadi ühisürituse honorarist, mis otsustati suunata heategevusse, ning toetusega rahastatakse uute jälgimismonitoride soetamist TÜ Kliinikumi lastekliinikule.

“Peame väga oluliseks SA TÜ Kliinikumi Lastefondi tegevust laste tervise ja heaolu parandamisel. Meil on hea meel aidata muuta Eesti elu paremaks ning tugevdada meditsiini- ja sotsiaalvaldkonna vundamenti,” ütles PwC Legal Baltics juhtivpartner Karl J. Paadam annetust üle andes.

Lastefondi arendus- ja projektijuhil Anniki Innol on hea meel, et üha rohkemad ettevõtted tunnevad vajadust ja soovi anda oma panus raskelt haigete laste olukorra parandamisse. “Eriti suurt rõõmu teeb, et meid on otsustanud toetada ka ratsionaalsete kaalutlejatena tuntud finants- ja juriidika valdkonna esindajad. Sellest võib järeldada, et heategevusse panustamine ei ole üksnes emotsioonidel põhinev, vaid ka väga arukas otsus. Eesti laste tervis ja tulevik on meie kõigi ühine mure,” lisas ta.

Lastekliinik vajab kaasaegseid jälgimismonitore raskes seisundis laste eluliste näitajate pidevaks monitoorimiseks. Seade võimaldab saada püsivat ülevaadet südametegevusest, vere hapnikuküllastatusest, vererõhu näitudest, pulsisagedusest, hingamissagedusest ja vajadusel ka kehatemperatuurist. Lisaks annab jälgimismonitor alarmiga märku, kui esineb kõrvalekaldeid eluliste näitajate normväärtustest. Peamiselt vajavad lastekliinikus selle aparaadi abi vastsündinud, eelkõige enneaegsed vastsündinud. Ühe seesuguse monitori hind jääb 2800 ja 3100 euro vahele.

PwC Legal tegutseb globaalses koostöövõrgustikus, mis ühendab üle 2400 advokaadi enam kui 80 riigist. Eestis alustati tegevust 2012. aastal.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.