Homme, 14. novembril saab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond 13. aastaseks. Tähtpäeva puhul on juba toimunud ja toimumas mitmeid üritusi, mille raames teeb sünnipäevalaps ise oma sõpradele mitmeid kingitusi.

14. novembril kell 11.00 TÜ Kliinikumi lastekliinikus aset leidval sünnipäevapeol tehakse kokkuvõtteid 2013. aasta kampaaniatest, tänatakse koostööpartnereid ja toetajaid ning antakse lastekliiniku neonatoloogia osakonnale pidulikult üle kaks annetajate abiga soetatud jälgimismonitori.

Lisaks avatakse üritusel lasteteemaline fotonäitus Lastefondi sünnipäevale pühendatud konkursi „Laps läbi fotosilma“ parimatest piltidest ning tehakse esmakordselt teatavaks konkursi võitjad, kellele antakse üle peaauhinnad ja eripreemiad. Näitus jääb pikemaks ajaks kaunistama lastekliiniku arendus- ja taastusravikeskuse seinu.

Sünnipäeva tähistamiseks viib Lastefond läbi ka veebipõhise fonditeemalise viktoriini, milles osaledes saavad kõik soovijad proovile panna oma teadmised SA TÜK Lastefondi kohta. Kõigile küsimustele õigesti vastanute vahel loositakse juba homme välja kolm Lastefondi termokruusi.

Samuti on Lastefondi vabatahtlikud tähtpäeva puhul 14. novembril kell 17.00-20.00 ülemaailmse diabeedipäeva raames koos TÜ arstitudengitega erinevates Selverites soovijate veresuhkru taset mõõtmas ning huvilistele Lastefondi tegevust tutvustamas.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kaheteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.