SA TÜK Lastefond toetab ajukahjustuse tagajärjel osaliselt liikumisvõimetuks jäänud 15-aastase Kalju ravireisi Saksamaale, kus poisile tehakse jalgade liikumisvõime taastamiseks uudne operatsioon.

Operatsiooni eest, mis on oma uudsuse tõttu praegu jõukohane vaid suurtele keskustele, tasub täies ulatuses Eesti Haigekassa. Lastefond toetab perekonda lennupiletite soetamisel ning majutuse eest tasumisel kokku 550 euroga.

Hetkel suudab Kalju liikuda vaid küünarkarkude abil, kuna sünnitrauma tagajärjel on tema jalalihased erakordselt pinges ehk spastilised. Lapse ema sõnul annab Saksamaal teostatav operatsioon Kaljule palju lootust. „Talle tehakse operatsioon seljaajunärvidel, mille käigus lõigatakse läbi spastilisust tekitavad närvid. Operatsiooni õnnestumise protsent on 80 ning arstid on väga lootusrikkad,“ räägib ta avaldades lootust, et pärast operatsiooni saab Kalju mõne aja pärast hakkama juba ilma küünarkarkudeta.

Lapse raviarst, Tallinna Lastehaigla neuroloog dr Valentin Sander toonitab, et operatsiooniga eemaldatakse spastilisus ehk lihastoonuse tugev tõus jäädavalt ning selle läbi teinud patsiendid suudavad omandada sellise käimisvõime, mis on lähedane tervele inimesele. „Kalju on väga töökas ja motiveeritud laps, mistõttu me loodame operatsioonist väga head tulemust aasta jooksul pärast operatsiooni ja taastusravi,“ ütleb ta.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga.