Viljandimaal asuv höövlitööstusettevõte Puidukoda OÜ tähistas möödunud nädalal oma 20. sünnipäeva, kuhu kutsutud klientidel ja koostööpartneritel nii Eestist kui ka kaugemalt paluti kingitusena teha annetus SA TÜK Lastefondile ravitoidusegusid vajavate laste toetuseks.

Idee siduda juubeliüritus heategevusega sai Puidukoja müügiassistendi Mari Kattago sõnul alguse koostööst Üleannetuse kampaania raames, mil Lastefond pöördus ettevõtte poole palvega perepäevade tarbeks puitmaterjali annetada. “Leidsime, et tavapäraste piltide, raamatute ja pudelite asemel võiks juubelikingitustel olla olulisem eesmärk,” selgitas ta otsuse tagamaid.

Üritusel osales 135 inimest 15 erinevast riigist üle maailma. “Väljastpoolt Eestit pärit külalised uurisid Lastefondi kohta ning olid meeldivalt üllatunud seesuguse kohaliku sihtotstarbelise fondi olemasolust,” rääkis Kattago, kuidas reageerisid kingipalvele partnerid. “Eesti külalistele oli Lastefond tuttav ning nii mõnelgi korral kiideti head kingiideed.”

Kattago sõnul oli Puidukojale oluline, et nad teaks, kuhu ja kelle kasutusse annetatud summa läheb. “Oleme väga rõõmsad, et saame lapsi omal viisil toetada ja teeme kindlasti Lastefondiga koostööd ka edaspidi,” kinnitas ta.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar ütles, et ettevõtete enda initsiatiivil tehtud koostööpakkumised on väga teretulnud ja kiiduväärt. “Firma sünnipäeva tähistamise sidumine heategevusega on ettevõttele ideaalne võimalus teha kollektiiviga ühiselt heategu ning toetada abivajajaid,” nentis ta.

Kuna Lastefondile tehtud annetused on sihtotstarbelised, saavad Saare sõnul ettevõtted valida kõige südamelähedasema valdkonna, mida toetada. “Oleme avatud erinevatele koostööpakkumistele ja pakume ka Lastefondi poolt vajaduse korral ideid ja tuge heategevusaktsioonide, -ürituste ja -kampaaniate korraldamisel,” kutsus Saar üles ka teisi ettevõtteid heategevuslikuks koostööpartnerluseks.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.