Juba 15. korda toimuv Pimedate Ööde Filmifestival koostöös Lastefondiga toetab kirjeldustõlke tegemist joonisfilmile „Lotte ja kuukivi saladus“.

PÖFF toimub Tartus ja Tallinnas 16.-30. novembril ning toob vaatajateni palju uusi filmielamusi. Sel aastal saavad festivali külastajad toetada heategevusprojekti nägemispuudega laste heaks.

Projekti eesmärk on luua kirjeldustõlge uuele Lotte joonisfilmile. Kirjeldustõlge kirjeldab dialoogide vahele seda, mis on muidu tajutav vaid visuaalselt ning nägemispuudega inimesed kuulevad tõlget filmi vaadates.

Annetuskastid asuvad kõigis PÖFFi info- ja müügipunktides ning kõigis linastuskohtades. Lisaks annetuste kogumisele müüakse ka kunstnik Meru poolt joonistatud PÖFFi ja Lastefondi teemalisi kleebiseid ja kõrvarõngaid. Esemetel on kujutatud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi Mõmmik koos PÖFFi Hundiga. Üks kõrvarõngapaar maksab kümme eurot ja kleebis ühe euro ning kogu esemete müügist saadud tulu läheb kirjeldustõlke loomiseks. Lisaks annetatakse PÖFFi enda meenete tulust heategevuseks 15 protsenti.

Hiljaaegu käis Tartus Lastefondi Mõmmikul külas PÖFFi Hunt. Kinode fuajeede LED-ekraanidelt on kõigil külastajatel võimalus näha Mõmmiku ja Hundi kohtumist ning seda, kuidas nad koos lastehaiglat külastasid. Klippi ennast näeb youtube’ist.