10. augustil toimunud Peetri jooksu Apollo kino heategevusjooksul osalejad panustasid üheskoos liikumispuudega Kevini taastusravisse 1500 eurot, et täituks poisi unistus iseseisvalt kõndima hakata.

Kokku läbis heategevusjooksu raja 257 osalejat ning iga heategevusjooksja osalustasult annetas korraldaja 5 eurot Kevini toetuseks. Lisaks otsustas üks töötaja annetada kogu oma jooksupäeva palgafondi, üks osaleja kandis osalustasu topelt ja suunas selle heategevusse ning oma panuse Kevini taastusravi toetuseks andis ka jooksu korraldaja AeroBike.

Peetri jooksu eestvedaja Mihkel Reile on rõõmus, et ka sel aastal said nad Kevini ravile õla alla panna, ning kinnitab, et ka järgmisel aastal plaanivad nad osalejate kaasabil heategevusega jätkata. “AeroBike Teami jaoks oli käesolev aasta esimest korda Peetri jooksu korraldada, mistõttu oli meie jaoks palju uut ja õppimist vajavat. Kohe alguses sai aga tehtud kindel otsus, et Peetri jooks peab jääma heategevuslikuks ürituseks ning püüame ka tänavu üht liikumisraskustes last aidata. Mul on ääretult hea meel, et Lastefond sõltumata korraldaja vahetusest meiega meelsasti kaasa tuli ning saime koos Peetri jooksu osalejatega Kevini ravile kaasa aidata. Loodan väga, et Kevinil on sellest impulsist abi ning ta jõuab soovitud tulemusteni. Ühtlasi usun ja loodan, et nüüd, kus AeroBike Team on Peetri jooksu korraldusse kenasti sisse elanud, saab järgmisel aasta heategevusjooksu osalejaid veelgi rohkem olema ning suudame seeläbi ka heategevuspanust järjest kasvatada.”

Lastefondi tegevjuht Kadri Org nendib, et liikumispuudega lastele on riiklikul toel tagatud taastusravi ja füsioteraapia, kuid mitte sellises mahus, et sünniksid imed. “Seepärast oleme äärmiselt tänulikud kõigile headele annetajatele, heategevusjooksul osalejatele ning heale koostööpartnerile Peetri jooksule, kellega ühiselt juba neljandat aastat järjest veame projekti, et ühe lapse unistus iseseisvalt kõndima hakata täituks. Kuigi lapse iseseisev, ilma abivahenditeta liikumine võib ühiskonna jaoks tunduda väike samm, siis laste ja nende perede jaoks on see meeletult suur hüpe iseseisvama toimetuleku ja parema elukvaliteedi suunas.”

Sel aastal tuli Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Peetri jooks, Apollo kino ning jooksu patroon Roald Johannson appi 11-aastasele Kevinile, kes sündis enneaegsena ning kellel sünnitrauma tagajärjel on diagnoositud PCI ehk laste tserebraalparalüüs. Hetkel kõnnib Kevin harkkarkude abil, kuid veel kolm aastat tagasi oli ta ratastoolis ega liikunud iseseisvalt üldse. Peagi ootab Kevinit ees operatsioon, mille eesmärk on parandada lapse liikumisvõimet.

Selleks et Kevin saaks ilma abivahenditeta iseseisvalt liikuma, vajab ta nii enne kui ka pärast operatsiooni intensiivset taastusravi, kuid riiklikest vahenditest selleks ei piisa. Lastefond toetab Kevini füsioteraapiat, massaaži ning individuaalset ravivesivõimlemist ligi 3600 euroga aastas. Lisaks soetasime füsioterapeudi soovitusel Kevinile ka koju trenažööri, et tema unistus kõndima hakata kiiremini täituks.

Peetri jooksu Apollo kino heategevusjooks toimus neljandat aastat järjest. Varem on annetusi kogutud liikumispuudega Jani, Hanna-Liisa ning Kelly taastusravi toetuseks. Nende laste taastusravi toetab Lastefond siiani.

Lisaks Peetri jooksule ulatasid abikäe O’Learys, Futuruum, Tallinna Teletorn ning Tallink City Hotel, kes korraldasid Kevinile heategevusjooksuga samal päeval unistuste päeva. Oma panuse on andnud paljud eraisikud, kes poetasid heategevusjooksu toimumispäeval Lastefondi annetuskastidesse kokku 215 eurot, on teinud annetuse Lastefondi annetuskontodele või helistanud annetustelefonidele.

Ka Sul on võimalus Kevinit aidata, annetades SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole ning lisades selgitusse “Kevin kõndima”:

Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Luminor IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813
Coop IBAN EE824204278603586607

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 18 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle viie miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.