11. augustil toimunud Peetri Jooksu Apollo Kino heategevusjooksuga kogunes 11-aastase liikumispuudega Kelly toetuseks 3715 eurot, millega katab TÜ Kliinikumi Lastefond tüdruku taastusravi kulud, et täituks lapse unistus ja ta saaks iseseisvalt kõndima hakata.

Peetri Jooksu peakorraldaja Margus Merivälja avaldas siirast heameelt, et sel aastal on taas Lastefond, Peetri Jooks, Apollo Kino ning jooksu patroon Roald Johannson üheskoos suutnud ühe lapse unistuse täitumise sammukese lähemale tuua. “Koos heategevusjooksjate ning Apollo Kino lisapanusega kogunes Kelly taastusraviks siiani suurim summa – 3715 eurot,” ilmestas Merivälja heateo suurust. “Oleme kõvasti pingutanud, et rõhutada heategevuse olulisust ühiskonnas ja meie ümber ning jätkame seda kindlasti ka tulevikus, sest üheskoos suudame tuua ravivõimalusi nende laste päevadesse, kes täna meiega koos veel ei jookse,” tõi ta välja.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein nentis, et Peetri Jooksu näol on fondil partner, kellega on lausa lust ühiseid ettevõtmisi teostada ning uusi sihte seada. “Hindame seda koostööd kõrgelt ning loodame seeläbi pakkuda ka edaspidi järjepidevalt intensiivseid teraapiaid abivajavatele lastele, kelle iseseisev toimetulek ja elukvaliteet selle tulemusel märkimisväärselt suureneb,” avaldas Hein.

Peetri Jooksu Apollo Kino heategevusjooks leidis tänavu aset kolmandat aastat järjest. Üle-eelmisel aastal koguti heategevusjooksu korraldamisega annetusi raske liikumispuudega Jani ning eelmisel aastal liikumispuudega Hanna-Liisa toetuseks. Lastefond toetab mõlema lapse taastusravi ka edaspidi.

11-aastane Kelly, kelle unistust soovitakse täita käesoleva aasta jooksul, sündis enneaegsena ja tal diagnoositi laste tserebraalparalüüs spastilise dipleegia ehk kahejäsemehalvatusega. Haigusest tulenevalt on tüdruku iseseisev liikumine piiratud. Kelly käis aga möödunud aasta lõpus operatsioonil, kus tema kõõluste lihaseid pikendati ja mis andis talle võimaluse järjepideva intensiivse treeningu abil iseseisvalt liikuma hakata.

Invasportlane ja puuetega inimeste treener Randel Peerna nendib, et Kelly tahtejõud on selline, mis paneb kogu taastusravi meeskonna rõõmsalt tema unistuse nimel tööle. “Mina, ratsutamisterapeut Tuuli Bürkland ja füsioterapeut Karin Terav oleme saanud Kelly ratastoolist välja ning kodus karkudega ja väljas raamiga kõndima,” ilmestab ta Kelly arengut.

Peerna räägib, et kui suvel oli Kelly eesmärk teha edusamme Peetri Jooksuks, siis järgmine etapp on jõulud. “Eesmärk on Kelly kodus veelgi enesekindlamalt liikuma ja käekõrval kõndima saada,” toob ta välja. Peerna nendib, et tal on tõsiselt hea meel näha iga nädal väikest muutust ja panna Kelly tegema asju, mida ta kunagi pole teinud. “Selle kaudu saab ka Kelly julgust ja näeb, et midagi tõeliselt muutub,” toob ta välja.

Kellyle vajalikule füsioteraapia, ratsutamisteraapia ja individuaalse ravivesivõimlemise treeningutele kulub ligi 10 000 eurot aastas. Ka Sul on võimalus Kellyt aidata, helistades Lastefondi heategevuslikule telefoninumbrile või annetades SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole, lisades selgitusse “Kelly kõndima”:

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813.

Annetatud summa lisatakse Sinu telefoniarvele.

Helistades 900 5025, annetad 5 €,

helistades 900 5100, annetad 10 €,

helistades 900 5500, annetad 50 €.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.