9. veebruarist kuni 31. märtsini ootab Pardiralli korraldustiim lasteaia- ja koolilapsi osalema reklaamplakati ja -video konkursil pealkirjaga “Miks ma linde ei toida?”.

Konkursi eesmärgiks on teadvustada Eestis nii levinud lindude toitmise kombega seotud ohte ning panna lapsi loomingulise lähenemise kaudu selle teema üle juurdlema.

“Ilmselt kuuleme päevast päeva, kui oluline on tervislik toitumine, kuid mõtleme sellest enamikel kordadel ikka enda vaatenurgast. Kui kuulsime, et juba mitmed Kadrioru tiigil pesitsevad luigeperekonnad on inimkäe läbi vale toitmise tõttu surnud, mõistsime, et probleem on tõsine,” selgitab konkursi üks korraldajatest Sandra Liiv, miks otsustati selleteemaline õpilastööde võistlus välja kuulutada.

Kuivõrd Kadrioru park on Pardiralli võõrustajaks ning pardid samamoodi linnud, leiti, et just selle ürituse raames oleks sobiv probleemile tähelepanu juhtida ja teavitustööd teha. “Kui probleemi tõsidust kinnitas ka zooloog Aleksei Turovski, polnud enam küsimustki, mis võiks olla Pardiralli selleaastase õpilastööde konkursi teemaks. Loodame kampaaniaga sütitada lastes huvi koos õpetajate ja vanematega põhjalikumalt lindude toitmise teemat uurida. Ehk tuleb see neile hiljem linde toitma minnes ikka ja jälle meelde, võib-olla oskavad nad isegi oma vanemaid sel teemal “harida” ning võimalik, et saame tulevikus kampaania tulemusel ka Kadrioru tiigil taas luigeperekondade graatsiat imetleda,” räägib Liiv.

Konkursil võib osaleda nii individuaalselt, meeskonnana kui kogu rühma või klassiga, aga ka haridusasutuse kaupa. Reklaamplakatid ning -videod peaksid olema lühikese ja lihtsa sõnumiga ning arusaadavad kõikidele vaatajatele. Video pikkuseks võiks olla maksimaalselt poolteist minutit. Kõik plakatid palutakse saata digitaalsel kujul ning videod lingina e-maili aadressile sandra.liiv@pardiralli.ee.

Konkursile esitatud plakateid ja videosid tutvustatakse Pardiralli kodulehel, Youtube’i kanalis ja Facebooki lehel, parimad neist aga valib välja žürii. Võidutööd saavad auhinnatud ning esitletud Pardiralli toimumise ajal Kadrioru pargis.

Vaata ka videot sellest, kuidas Aleksei Turovski lindude toitmise problemaatikat avab: https://youtu.be/O29u8avdCLI.

Tänavune Pardiralli leiab Kadrioru pargis aset 11. juunil. Võistluspartide sponsoriks saab hakata aprillis. Lisainfo www.pardiralli.ee.