Tänasest, 21. detsembrist kuni 31. detsembrini on kõigil headel inimestel võimalus sooduspakkumiste portaali niihea.ee vahendusel soetada heategevuslikke vautšereid, et anda oma panus raskelt haigetele lastele hobuteraapia võimaldamiseks või haruldase geeniveaga tüdrukule hambaimplantaatide paigaldamiseks.

17-aastasel Estellel on diagnoositud haruldane geeniviga nimega oligodontia, mille tagajärjel puuduvad tal paljude jäävhammaste alged. Kuna tüdrukul on puudu lausa 12 hambaalget, on tegu funktsionaalse probleemiga, mis põhjustab valu ning ülekoormust alalõua liigestele. Lahenduseks on implantaatide paigaldamine, mis aga on väga kallis – kogu ravi läheks maksma ligi 13 000 eurot. Estellele on otsustanud appi tulla ning annetusi koguda SA TÜ Kliinikumi Lastefond, kellele omakorda on jõuluajal toeks niihea.ee.

Lisaks Estellele saab niihea.ee keskonnas toetada kuni 31. detsembrini ka raskelt haigeid lapsi, kes vajavad oma haigusest tingitud vaevuste leevendamiseks hobu- või ratsutamisteraapiat. Täpsemalt on vautšeri soetamisega võimalik abistada kolme SA TÜ Kliinikumi Lastefondi poolt toetatavat tüdrukut: Meritit, Eliisat ja Hanna-Liinat.

18-aastasel Meritil on Downi sündroomist tulenevalt intellektipuue, käitumishäired ning neuroloogilised ja ortopeedilised probleemid; 18-aastane Hanna-Liina põeb raskekujulist astmat ning 9-aastasel Eliisal on noorteea artriit – liigesehaigus, millega kaasnevad valud ja tursed liigestes ning mille all kannatajate füüsiline aktiivsus on piiratud. Kõiki tütarlapsi on tervisemurede leevendamisel ning igakülgse arengu toetamisel aidanud hobu- ja ratsutamisteraapia, mida nad on alates 2014. aastast Lastefondi toel saanud.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv on niihea.ee meeskonnale südamest tänulik, et nad on taas otsustanud jõulude ajal fondile appi tulla abivajajatele annetusi koguma. “Niihea.ee portaalist ja selle klientidest on kujunenud Lastefondi jaoks omamoodi püsiannetajad, kes juba regulaarselt mitmendat aastat järjest korra aastas meid laste abistamisel toetavad. Selline pikaajaline ning järjepidev koostöö võimaldab meil tagada lastele ja nende perekondadele jätkusuutliku toetuse. Aitäh!” ütles ta.

Kui ka sina sooviksid neid lapsi aidata, saad seda teha soetades aasta lõpuni 2 – 2,5 eurot maksva heategevusliku vautšeri niihea.ee keskkonnast Estelle ja/või hobuteraapiat vajavate laste toetuseks.

Lastefond ja sooduspakkumiste ostukeskkond niihea.ee viivad iga-aastast annetuskampaaniat läbi juba kuuendat korda. Varasemate ühiskampaaniatega on kogutud annetusi haruldase nahahaigusega Laura, üliharuldase eluohtliku ainevahetushaigusega Albiina ning üksinda kolme raskelt haiget lapselast kasvatava vanaema Heldila toetuseks. Viimastel kordadel on heade inimeste abiga sellisel viisil kogunenud 3000-4000 eurot.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.