SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitas soetada 7-aastasele raske liikumispuudega Henrile tugiortoosid, ortopeedilised jalatsid ja korrigeeriva jalatoe, mis tagavad talle vajaliku liikumise.

Henril on kaasasündinud seljaajusong, mistõttu on tema jalad halvatud ning liikumine äärmiselt raskendatud. Et poisil oleks võimalik normaaseks elutegevuseks vajalikul määral liikuda, peab ta kandma ortoose, ortopeedilisi jalatseid ja korrigeerivat jalatuge, mis aitavad halvatud jalgadel kõndimist võimestada. Kuna neid tuleb aga vastavalt kasvamisele välja vahetada, vajas Henri uutele mõõtmetele vastavaid abivahendeid. Kallihinnaliste jalatugede soetamist toetab 90% ulatuses küll sotsiaalministeerium, kuid kahjuks käis Henri perele ka omaosaluse tasumine üle jõu.

Henri ema sõnul püüavad nad tööl käivate vanematena pojaga seotud kulusid võimaluste piires ise kanda, kuid kuna kulutused on suured, ei jätku selleks alati ka kahe inimese palgast. „Oma puude tõttu vajab Henri lisaks ortopeedilistele jalanõudele ka regulaarset ravivõimlemist ja taastusravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses, mähkmeid, kateetreid, desinfitseerimisvahendeid ning ravimeid. Puudetoetus aga katab vaid vähese osa vajaminevast summast,“ täpsustab ta.

Poisi raviarst, lastekirurg dr Ann Paal kinnitab, et olemasolevad jalatoed on Henrile väikseks jäänud ning need on vaja võimalikult ruttu välja vahetada.

Seetõttu otsustas Lastefond perele appi tulla ning toetas Henrile uute ortooside, ortopeediliste jalatsite ja korrigeeriva jalatoe soetamist 522,59 euroga. Fondi tegevjuht Küllike Saar tõdeb, et Henri perekonda on ka varem toetatud ning seda tehakse ka sel korral hea meelega. „On mõistetav, et kasvav laps vajab abivahendite uuendamist, mis ei pruugi aga perele, kel seoses lapse puudega on muidki olulisi väljaminekuid, olla jõukohane,“ ütleb ta.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.