Esmaspäeval antakse lastehaiglale üle Kaubamaja Meeldib-märgi kampaania tulu ning Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi korraldatud heategevusliku kliendipäeva annetuste eest soetatud vastsündinute kollasuse raviks vajalik aparaat.

Pidulik aparaadi üleandmine toimub 18. aprillil kell 14 Tartu Lastekliinikus. Kohal on nii Tartu Kaubamaja esindus, Lastefondi vabatahtlikud ja lastekliiniku esindajad. Lisaks on kohal ka TÜ ASK tegevjuht Ivika Värton, kelle eestvedamisel korraldati 26. märtsil heategevuslik kliendipäev, kus kõik huvilised said tutvuda uute treeningkavadega.

Meeldib-märgi kampaania viidi läbi veebruaris kõigis Tartu Kaubamaja poodides, kus müüdi Facebookist tuntud meeldib (like) ikooniga rinnamärke. Kaubamaja turundusjuhi Piret Kulli sõnul sooviti tänavusel sõbrakuul anda kõigile Tartu Kaubamaja poodidele võimalus panustada heategevusse ning pakkuda oma klientidele võimalust toetada Lastefondi.

Peaaegu kõigi vastsündinute nahk muutub kolmandast elupäevast kuni kaheks nädalaks kollakaks ehk vastsündinute füsioloogiline kollasus. Kollase lapse veres on kõrge bilirubiini tase, mis võib põhjustada eluaegse aju või närvisüsteemi kahjustuse. Kollasuse põhjuseks võivad olla ka haigused, näiteks maksahaigus. Sõltumata põhjusest on kollasuse ravi ühesugune: valgusravi solaariumi meenutava sinise valgusega fototeraapia lambi all.