Lastekliinikus tähistatakse sel aastal lastekaitsepäeva suurelt. Üle antakse Hair Fusion Show raames kogutud toetuste eest soetatud insuliinipumbad ning alustatakse koostöös Selveriga Eesti krooni kogumiskampaaniat.

Aprillis toimunud Hair Fusion Show raames koguti ligi 8000 eurot, mille abi sai osta viis insuliinipumpa. Lisaks pidulikule insuliinipumpade üle andmisele toimub Tartu lastekliinikus väike kontsert, millega rõõmustatakse lapsi, kes peavad selle päeva haiglas veetma.

Ühe õnnestunud ürituse lõpetamisel alustatakse ka uue kampaaniaga. Lastefondi ja Selveri koostöös toimub 1. juunist kuni 1. septembrini Eesti kroonide kogumiskampaania, mille tulu läheb samuti insuliinipumpade soetamiseks. Kroone ja sente kogutakse kõikide Selverite infolettides.

„Meie kliendid on alati olnud laste abistamisel helde käega. Usun, et suhkruhaigete laste elukvaliteedi parandamine motiveerib inimesi koju seisma jäänud kroone ja sente annetuskastidesse tooma,“ avaldas Selveri keti juht lootust, et käibelt kadunud raha saab aidata paljusid lapsi.

Lastefondi tegevjuhi Küllike Saare sõnul on 2011. aastal eesmärk koguda toetusi vähemalt 100 insuliinipumba soetamiseks. Eestis on hetkel aga ligi 700 suhkruhaiget last, kellest vaid 10 protsendil on varasemalt olemas insuliinipump. Praeguseks on Lastefondi abil erinevate kampaaniate ja ürituste raames endale insuliinipumba saanud juba 34 last.

Lastekaitsepäeval haiglas viibivatele lastele korraldab Lastefond toreda kontserdi, kus astuvad üles Ülenurme laulustuudio Vikerkaar laulu- ja tantsulapsed. Rõõmu ja mängulusti toob kliinikumi seinte vahele maskott Mõmmik.

Pidulik lastekaitsepäeva tänuüritus toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus (N. Lunini 6) 1. juunil kell 11.00. Kohal on Hair Fusion Show korraldusmeeskond, Selveri esindajad, insuliinipumba saavad lapsed koos oma peredega ning lastekliiniku töötajad ja lastefondi vabatahtlikud.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.