Reedel,19. augustil andsid Seve Ehitus ja Trismile SA TÜK Lastefondile üle IRONMAN 70.3 Otepää triatlonifestivali raames kogunenud annetuse – rohkem kui 2400 eurot.

Annetuse pidulikul üleandmisel osasid Seve Ehituse AS juhatuse esimees Vello Enniste, TÜK Lastefondi Tallinna vabatahtlike juht Kaiu Kostabi, Otepää triatlonifestivali peakorraldaja Ain-Alar Juhanson ja muusik Tanel Padar.

Annetusumma hõlmab nii 5. augustil toimunud Seve Ehituse heategevusjooksu osalustasusid (1710 eurot) kui triatlonifestivalil kogutud lisaannetusi (ligi 700 eurot). Heategevusjooksust võttis osa ka Tanel Padar, kes isiklikult tegi täiendava annetuse kõigi osalejate eest, kes läbisid 5-kilomeetrise jooksu temast kiiremini.

Toetussumma suunab TÜK Lastefond asenduskodu laste nõustamisteenuste toetamiseks.

„Lastefondi näol on tegemist tuntud ja tubli partneriga ning asenduskodude lapsed vajavad kindlasti rohkem tähelepanu. Lihtne on teha head, kui on selge, kellele ja mille jaoks see täpselt läheb.” ütles võistluste peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.

Lastefondi nõukogu esimees Küllike Saar tunnustas triatlonifestivali korraldajaid ja loodab sellest pikaajalist koostööd. “Lisaks täname Seve Ehituse AS-i, kes fondi hea partnerina heategevusjooksu korraldamisse panustas“. Jooksu korraldamisel osalesid Otepääl ja Pühajärve ääres ka Tudulinna asenduskodu lapsed ja õpetajad.

5.-7. augustini toimus triatlonifestival, mille erinevatest võistlustest võtsid osa 1100 osalejat 25 riigist. Põhisündmuseks oli SiS IRONMAN 70.3 Otepää presented by Ferroline Group triatlon 6. augustil, mille lõpetas edukalt hea eeskuju persoonina selleks treeninud Tanel Padar. Järgmisel aastal toimub IRONMAN 70.3 Otepää triatlon 5. augustil.

Lastefondi kampaaniast “Katkised hinged”, mis keskendub asenduskodu lastele psühholoogilise toe võimaldamisele, saab rohkem lugeda fondi kodulehelt: https://www.lastefond.ee/toetame-5/psuhholoogilise-abi-andmist.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.