9-aastane liikumispuudega Henri sai SA TÜ Kliinikumi Lastefondi püsiannetajate toel endale vajalikud ortoosid ja ortopeedilised jalanõud. Fond toetas abivahendite ostu 413 euroga.

Henril on diagnoositud kaasasündinud seljaajusong, mistõttu on tema jalad halvatud ning liikumine äärmiselt raskendatud. Vajaliku liikumise tagavad talle tugiortoosid ning ortopeedilised jalatsid, mis aitavad halvatud jalgadel kõndimist võimestada. Kuna Henri on kiires kasvueas, osutus vajalikuks uute otrooside valmistamine.

Kallihinnaliste abivahendite kogumaksumus oli 5130 eurot, millest 90% katab riiklik toetus ning 10% jäi pere enda kanda. Kuivõrd Henri eest hoolitsemine nõuab perekonnalt igakuiselt suuri väljaminekuid, käib ka selle summa tasumine neile üle jõu. Seeõttu tulid perele appi kohalik omavalitsus ja Lastefond, kellest esimene toetas Henrile ortooside soetamist 100 euroga ja viimane 413 euroga.

“Lisaks liikumisele vajab Henri abi ja hoolt ka muudes toimingutes, mis tähendavad meie perele väljaminekuid – ravivõimlemine, taastusravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses, transport, mähkmed, kateetrid, kateeterdamise desinfitseerimisvahendid, põieravimid, silmi niisutavad tilgad ja geelid, eritöötlusega kallihinnalised prillid nägemise korrigeerimiseks ning urodünaamika uuringud Tallinna Lastehaiglas vähemalt kaks korda aastas. Puudetoetus katab aga vaid vähese osa kõige selle jaoks vajaminevast summast. Muidugi käime me Henri isaga mõlemad tööl ja püüame omal jõul maksimaalselt toime tulla, kuid suuremate väljaminekute korral see kahjuks ei õnnestu, ” selgitab poisi ema.

Lastefond on Henrile ortooside, ortopeediliste jalatsite ja korrigeeriva jalatoe soetamist toetanud ka varasemalt, 2014. aastal. Tollal oli fondi toetussummaks 523 eurot.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.