Täna ennelõunal lasid SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vabatahtlikud Andres Dvinjaninovi juhtimisel Tartu linna päeva raames Vanemuise mäest alla 10 000 värvilist heategevuslikku palli, millest 884 numbrit leidsid omale 5 euro eest omaniku. 

Seega kogunes pallinumbrite müügiga kokku 4420 eurot, millele lisandus toetus, mille mitmed heasüdamlikud inimesed poetasid annetuskasti ilma pallinumbrit ostmata.

Kogunenud summa toetab Tartu Ülikooli Kliinikumi kõnniroboti soetamist, millega saab oluliselt abistada insuldi, sünnitrauma, raske haiguse või õnnetuse tagajärjel liikumisvõime kaotanud lapsi, parandades ja taastades nende kõnnimustrit ja toetades seeläbi taastusravi protsessi. Kõnniroboti kogumaksumus on ligikaudu 450-500 tuhat eurot. “Seega võime öelda, et Lastefondi pallitralli ja heategijate abiga kogunes seadme kogumaksumusest umbes 1 protsent,” ütles Lastefondi tegevjuht Kadri Org. 

Tartu Ülikooli Kliinikumi kõnniroboti soetamise tarvis kogus raha ka Kanal 2 heategevusliku saatega “Jõulusoojus”, oma panuse paneb juurde Tartu Ülikooli Kliinikum ka ise ning väga vajaliku seadme soetamisele on oma õla alla juba pannud ja veel plaanivad panna ka mitmed teised ettevõtmised. 

“Oleme südamest tänulikud kõikidele inimestele, kes Lastefondi pallitralli üritusele kaasa elama tulid, ning neile, kes endale ka pallinumbri soetasid. Samuti oleme ääretult tänulikud ka neile, kelleta poleks heategevuslik üritus õnnestunud: Lionsklubi Tartu Tamme, kes värvilisi palle meile laenasid, ettevõtetele, kes aitasid nii raja ehitamise kui ka loosiauhindadega, ning loomulikult head vabatahtlikud, kes oma väga väärtuslikku aega ja energiat sündmuse korraldamiseks annetasid,” avaldas Kadri Org. 

Lastefond kutsub häid inimesi ja kollektiive annetama ka pärast pallitralli, et käesoleva aasta lõpul saaksid liikumispuudega pisikesed patsiendid äärmiselt vajalikku abivahendit taastusravis juba kasutada. Kõnniroboti soetamist on võimalik toetada, lisades selgitusse märksõna “kõnnirobot” ning annetades SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele: 

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Coop IBAN EE824204278603586607

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Foto: Lastefondi pallitralli sündmuse juht näitleja, lavastaja ja teatrijuht Andres Dvinjaninov koos korraldusmeeskonnaga. (Autor: Uku Lilleväli)