SA TÜ Kliinikumi Lastefond ning MTÜ Klubi Tartu Maraton jätkavad ka 2014. aastal koostööd toetamaks liigesehaigete laste ravivesivõimlemist. Uus hooaeg saab alguse 10. mail toimuvate SEB 32. Tartu Jooksumaratoni lasteürituste ning Heateo jooksuga.

Lastefondi tegevjuhil Küllike Saarel on väga hea meel, et Klubi Tartu Maraton soovib fondiga juba kuuendat aastat koostööd teha. „Eriti suurt rõõmu valmistab, et saame ühiselt teist aastat järjest toetada reumahaigeid lapsi, kelle ravivesivõimlemise jaoks kogutakse annetusi ka kõigi tänavuste maratoniürituste raames. Oleme mõistnud liigesehaigete laste ravivõimlemise vajalikkust ning olulisust nende laste igapäevase elukvaliteedi parandamisel. Kuna nõudlus teenuse järele on suur, oleme seda järjest laiendanud ning soovime seda võimaldada ka edaspidi,“ räägib Saar.

Möödunud aastal ravivesivõimlemist juhendanud ning sel teemal TÜ kehakultuuriteaduskonnas magistritööd kaitsnud Maria Velgan tõdeb, et liigesepõletikuga laste regulaarne võimlemine aitab vähendada nii haigusest kui ka vähesest kehalisest aktiivsusest tingitud terviseprobleeme. „Nende laste vähene kehaline aktiivsus on tingitud kroonilisest liigesvalust, spordialade piirangutest ning kooli ja lastevanemate vähestest võimalustest pakkuda sellise diagnoosiga lastele sobivat kehalist aktiivsust. Minu 2013. aastal kaitstud magistritöö tulemused näitasid, et veekeskkonnas teostatud teraapiaprogramm säilitab ja suurendab liigesepõletikuga laste liigeste liikuvusulatust ja lihasjõudu,“ selgitab ta ravivesivõimlemise olulisust.

Tänavused jooksumaratoni lasteüritused ning Heateo jooks leiavad aset 10. mail kell 12.00 Tartus Tähtvere Spordipargis. Heateo jooksu näol on tegemist heategevusliku jooksuga, millel puudub registreerimistasu, kuid stardinumbri kättesaamisel palutakse võistlejatel teha vähemalt 1 euro suurune annetus, millele ravimifirma AS Teva lisab 5 eurot iga osaleja kohta. Raja pikkuseks on 4,3 km, mida saab läbida nii joostes kui ka kõndides. Täpsem info Klubi Tartu Maraton kodulehel. Möödunud aastal võttis üritusest osa 577 jooksusõpra ning kokku koguti ravimifirma Teva ja annetajate kaasabil 3808 eurot.

Maratonihooaeg jätkub SEB 33. Tartu Rattaralli, SEB 8. Tartu Rulluisumaratoni, SEB 17. Tartu Rattamaratoni ja 3. Tartu Linnamaratoniga, kus kõigil on kogu aasta jooksul võimalus Lastefondi vahendusel anda oma panus liigesehaigete laste toetuseks. Igal maratoniüritusel tutvustavad Lastefondi vabatahtlikud huvilistele fondi, tegelevad lastega ning müüvad heategevuslikke Mõmmiku pildiga rinnamärke. Erinevatel üritustel on need erinevat värvi ning nii saab aasta peale kokku koguda kuus erinevat värvi märki. Märkide müügitulu läheb samuti liigesehaigete laste vesivõimlemise toetamiseks.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.