SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond koostöös Mustamäe linnaosa valitsusega aitas soetada kahe-aastasele Ivanile uued pulssoksümeetri sõrmesensorid, millega jälgitakse väikese poisi saturatsiooni.

Oktoobris sai TÜK Lastefond kirja mures emalt, kelle poeg vajas hädasti uusi pulssoksümeetri sensoreid. Tegemist on taaselustatud lapsega ning seetõttu peab tema hingamist pidevalt jälgima ja saturatsiooni mõõtma. Saturatsioon on elutähtis näitaja, mida patsientidel nagu Ivan pidevalt jälgitakse. Saturatsiooni mõõdetakse pulssoksümeetriaga ning sellega selgitatakse välja hemoglobiini hapnikuga küllastatus veres.

30. novembril kahe-aastaseks saanud Ivan sündis enneaegsena ning kahe kuu vanuselt tekkinud hingamiskatkestuse tõttu sai poiss ajukahjustuse. Praegu vajab väike Ivan hingamisel osaliselt aparaadi tuge ning samuti on talle toitmiseks paigaldatud gastrostoom. Esimese eluaasta veetis laps Tallinna Lastehaigla intensiivravi osakonnas, praeguseks aga on Ivan kodus ning ema ja raviarsti sõnul teinud märgatavaid edusamme. Pere jaoks suurepärase jõulukingina suudab Ivan nüüd juba iseseisvalt istuda ning tänu fondi kiirele tegutsemisele on ka vajalikud abivahendid juba perekonna käsutuses.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.