SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond aitas tasuda 2-aastase üliharuldast nahahaigust põdeva Cassandra Inglismaa-ravireisi transpordi- ja majutuskulude eest.

Cassandral on kaasasündinud bulloosne epidermolüüs, mille tõttu on tüdruku nahk väga tundlik ja võib kahjustuda iga tugevama kontakti või hõõrdumise tagajärjel. Tema nahal avalduvad villid, mille purunemisel tekkivad haavandid on valulikud ning paranevad väga aeglaselt.

Lapse ema selgitab, et praegu on lapse kõige suuremaks mureks tema kurk. „Haiguse tõttu kasvab Cassandral kurku pidevalt tagasi sidekude, mis sulgeb tema hingamisteed ning seab ta pidevasse lämbumisohtu. Selle tõttu on takistatud nii lapse hingamine, rääkimine kui ka söömine,“ räägib ta.

Viimase probleemi tõttu on Cassandrat Eestis juba mitmel korral opereeritud ning soovitatud võtta ette ravireis Inglismaale Londonisse. Lastefond aitas peret ravireisi kulude katmisel, tasudes lennupiletite, majutuse ja transpordi eest lennujaamast haiglasse kokku üle 2500 eurot.

Lastefondi tegevjuhi Sandra Liiv tunneb suurt heameelt, et fondil on võimalik Cassandrat ning tema perekonda tüdruku ravitingimuste parandamisel toetada. „Loodame, et Cassandra operatsioonid on olnud edukad ning hoiame pöialt tüdruku kiirele paranemisele,“ ütleb ta.

Lastefond on toetanud Cassandra ravireise ka varasemalt ning aidanud perel ühekordsete toetussummadega osta vajalikke hooldusvahendeid ja kreeme. Lisaks toetab fond alates käesoleva aasta maikuust Cassandra lapsehoiuteenuse eest tasumist igakuiselt kuni 400 euroga. Alates novembrist aitab lapse hoiuteenuse eest tasuda 100 euroga kuus ka Käru vald.

Kui Sinagi sooviksid anda oma panuse Cassandra ja teiste abivajavate laste ravitingimuste parandamiseks, siis on selleks jõuluajal suurepärane võimalus soetades oma lähedastele kingituseks Lastefondi heategevusliku kinkekirja, mis tähistab fondile tehtud annetust. Uuri lähemalt: https://www.lastefond.ee/uudised/pressiteade-lastefond-kutsub-ules-kinkima-annetust/.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.