Juba teist aastat järjest koguvad Pimedate Ööde Filmifestival ja Lastefond üheskoos annetusi, et toetada kirjeldustõlke valmimist nägemispuudega lastele mõeldud joonisfilmile.

Eelmisel aastal valmis Lastefondi ja PÖFFi koostöö tulemusena kirjeldustõlge animafilmile “Lotte ja kuukivi saladus”, mis muuhulgas linastub ka selleaastasel festivalil. Kirjeldustõlkes annab jutustaja dialoogide vahel edasi seda, mis on muidu tajutav vaid visuaalselt. Nii saavad filmielamusi nautida ka nägemispuudega inimesed. Eestis ei ole kirjeldustõlgete tootmine veel eriti levinud, kuid kindlasti on vajadus ja nõudlus selliste filmide järele suur.

Ka seekordse festivali raames kogutakse annetusi kirjeldustõlke loomiseks nägemispuudega lastele mõeldud joonisfilmile. Annetuskastid asuvad kõigis PÖFFi info- ja müügipunktides ning linastuskohtades. Lisaks annetuste kogumisele müüakse kunstnik Meru joonistatud kleebiseid ja kõrvarõngaid. Kõrvarõngapaar maksab seitse eurot ja kleebis viiskümmend senti. Esemete müügist saadud tulu läheb kirjeldustõlke loomiseks. Lisaks annetatakse viisteist protsenti PÖFFi enda meenete tulust heategevuseks.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.