SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetas kolmeaastast Tartu tüdrukut ning tema perekonda uuemat tüüpi insuliinpumba juurde kuuluva transmitteri ostuga. Pisikese Raheli veresuhkru taseme jälgimist hõlbustav abivahend soetati Lastefondi püsiannetajate toel ning selle maksumuseks oli 415 eurot.

Rahel haigestus diabeeti eelmisel aastal ning sellest ajast alates on ta kasutanud insuliinipumpa, mille aitasid soetada haigekassa ja Lastefond. Tänu pumbaravile on veresuhkru tase olnud ühtlasem ning hõlpsamini korrigeeritav. Siiski jäid aga kestvaks probleemiks pidevad vereproovid glükoosi taseme mõõtmiseks. See tähendas tüdruku jaoks viitteist vereproovi päevas ning lasteaiast koju jäämist.

Transmitteriga insuliinipump teeb veresuhkru taseme jälgimise märkimisväärselt lihtsamaks. Abivahend võimaldab lisaks insuliini täpsele doseerimisele glükoosi taset veres pidevalt mõõta ja jälgida, annab alarmiga märku taseme tõusmisest ja langemisest ning näitab veresuhkru kõikumise trendi, millele toetudes saab teha vajalikke muudatusi ravi- ja toitumisplaanis. Koos uuemate insuliinipumpadega kasutatav transmitter on aga väga kallis abivahend (400-650 eurot) ning haigekassa selle ostu abivajajatele ei kompenseeri.

„Olen Lastefondile väga tänulik, et sellise võimaluse saime. Juba tänu pumbale läksid veresuhkru näidud kõvasti paremaks, loodetavasti nüüd transmitteriga paranevad need veelgi. Samuti jäävad vähemaks näpuotsast veresuhkru mõõtmised ja sõrmeotsad saavad paraneda,“ kommenteeris Raheli ema Marju.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.