Väikese Eliise põhihaiguseks on ajukahjustus PCI (laste tserebraalparalüüs) ning tema magu on ebaküps. Tüdruk saab süüa vaid toidusegu ning käib Pärnust Viljandisse erilasteaeda. Lastefond aitab katta Elisse lasiteaiakulud ning toidusegu kulud.

Eliise käib Viljandi lasteabi ja sotsiaalkeskuses lasteaias, kus ta tavaliselt viibib korraga 1-2 nädalat ning järgnevad 1-2 nädalat veedab laps kodus. Lasteaia kohamaks on 416 eurot kuus, millest omavalitsus katab vaid 64 eurot. Ülejäänud 352 eurot on pere pidanud praegu ise katma.

Lisaks lasteaiamaksule läheb perel iga kuu ligi 180 eurot Eliise toidusegu peale. Kuna tüdruku magu pole välja arenenud ning on väga väike, ei suuda laps ise süüa. Ta saab pidevalt läbi sondi 24 tunni jooksul väikestes kogustes toidusegu. Eliise magu kannatab ühte kindlat apteegi käsimüügist saadavat toidusegu, mille ühest 18-eurosest purgist jätkub tüdrukule kolmeks päevaks. Kuna toidusegu on lapsele eluliselt oluline – ainuke asi, mida ta üldse sööb, siis tuleb perel iga kuu ligi 180 eurot kulutada toidusegu ostmiseks.

Tüdruk oskab naeratada, laliseb ja tuneb ära oma ema ning lähedased ja tuttavad. Eliisele meeldib väga tähelepanu ning üksinda ei taha ta hetkekski jääda. Laps väljendab oma valu ja ebamugavustunnet nutuga ning vajab öösiti keeramist.

Lastefond toetab Eliise perekonda kuni 2012. aasta maikuuni lasteaia kohamaksu tasumisel ning aitab toidusegu ostmisel kuni 180 euro ulatuses kuus. Kokku toetab Lastefond tüdruku perekonda umbes 530 euroga kuus.