Oma 13. tegutsemisaasta täitumise puhul korraldab TÜ Kliinikumi Lastefond fotokonkursi, mille parimate töödega kaunistada TÜ Kliinikumi lastekliiniku seinu. Pilte teemal „Laps läbi fotosilma“ oodatakse 21. oktoobrist 3. novembrini.

Fotokonkursiga soovitakse leida vahvaid lasteteemalisi pilte, mille abil muuta Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku arendus- ja taastusravi keskuse mängunurk, ooteruumid ja koridorid rõõmsamaks. Osalema on oodatud kõik, kellel pildistamispisik küljes või fotoalbumis mõni vahva põngerja pilt.

Konkursile saadetud võistlustööde paremiku selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad vabatahtlik Kristi Reimann, kes on projekti eestvedaja, tegevjuht Küllike Saar ja Tartu vabatahtlike juht Maria Mandri Lastefondist ning direktor dr Marika Kirss, ülemõde Evelyn Evert ja osakonna vanemõde Tiiu Vaher TÜK lastekliinikust. Parimad fotod jäävad haiglaravil viibivaid lapsi rõõmustama pikemaks ajaks.

Auhindadega premeeritakse kolme parimat ning välja jagatakse ka eripreemiad. Väikese meenega saavad aga tunnustatud kõik, kelle pildid valitakse lastekliiniku seinu kaunistama.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kaheteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.