SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ostis 2-aastasele tüdrukule koduseks kasutamiseks mõeldud aparaadi, mis hõlbustab vere hüübivuse mõõtmist. Mõõtmisikomplekti maksumus oli 804 eurot.

MaryetMaryet on 2-aastane Põlvamaa tüdruk, kellel on kaasasündinud kombineeritud südamerike. Maryet on südamepuudulikkuse tõttu vajanud pidevat ravi, talle on tehtud mitu operatsiooni ning tüdruku südame vasaku koja ning vatsakese vahele on paigaldatud proteesklapp.

Proteesklapi tõttu peab tüdruk kogu elu võtma ravimit, mis takistab trombide teket. Ravimi õigeks annustamiseks on aga vajalik regulaarselt kontrollida vere hüübivust. Tavaliselt tehakse analüüs kaks korda nädalas veeniverest. Nii väikese lapse puhul on selline analüüs raskendatud. Lisaks tähendaks see ka pidevat Tartus arsti juures käimist.

Nii paluski pere abi Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondilt, kes soetas väikesele Maryetile aparaadi, mis võimaldab hüübivust kontrollida sõrmeverest. Nüüd saab vajaliku analüüsi teha kodus ning vajadusel helistada arstile, et tulemustest lähtuvalt ravimiannust muuta. Mõõtmisaparaadi ning selle juurde kuuluvate testribade maksumus oli 804 eurot. Summa tasuti Lastefondi püsiannetajate abiga.