SA TÜ Kliinikumi Lastefond kuulutab juba teist aastat järjest välja aasta tublimad vabatahtlikud, kelleks tänavu osutusid Maria Mandri ja Sirli Heinsoo. Koostöös sponsor AS Baltic Toursiga lennutatakse nad kolmepäevasele preemiareisile Lissaboni.

Lastefondi aasta vabatahtlikud selgusid fondi juhtkonna ja vabatahtlike koostöös, kus vabatahtlike ringkond valis enda seast välja neli tublimat, kes pääsesid edasi n-ö teise vooru. Neist neljast pidas juhtkond aunimetuse väärilisteks Lastefondi vabatahtlikkonna aktiivseid eestvedajaid Tartu vabatahtlike juhti Maria Mandrit ning Tallinna vabatahtlike juhti Sirli Heinsood.

Maria on Lastefondi vabatahtlikuna tegutsenud 2011. aasta kevadest. Nende kolme aasta jooksul on ta algatanud hulga edukaid projekte, koordineerinud mitmeid üritusi ning täitnud fondis nii meediaspetsialisti kui vabatahtlike juhi ülesandeid. Maria on hariduselt eesti keele ja kirjanduse õpetaja ning töötab hetkel pedagoogina Tartu Rahvusvahelises Koolis. Maria on olnud nomineeritud ka 2013. aasta vabakondlase ning 2014. aasta vabatahtliku aunimetustele.

Sirli on Lastefondi töös kaasa löönud juba pea neli aastat, millest viimase täitnud Tallinna vabatahtlike juhi kohuseid. Eelnevalt oli ta fondis varahaldur. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli biomeditsiini eriala ning igapäevaselt töötab juhtivspetsialistina Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi DNA osakonnas.

Sirli sõnul on Lastefondi vabatahtlik töö tema jaoks meeldiv ajaviide, kus on väga reaalselt tunda, et väikestest asjadest sünnivad suured. Osaks saanud tunnustus tuli talle suure üllatusena, samas tunneb ta heameelt, et vabatahtlike tööd nii kõrgelt hinnatakse. „Lastefondis on väga palju tublisid inimesi, kes vääriksid samasugust tunnustust ning seega loodan, et sedavõrd suuri preemiaid saab välja anda ka järgnevatel aastatel,“ leiab ta.

Ka Maria hindab organisatsioonisisest tunnustust väga kõrgelt. „Nii Lastefondi vabatahtlikkond kui ka juhtkond koosneb suurepärastest inimestest, kes kõik panustavad oma aega ja oskusi, et muuta väikeste abivajajate elu paremaks. Kaaslaste tunnustus tähendab mulle palju,” tunneb temagi esiletõstmisest suurt rõõmu.

Mõlemad Lastefondi aasta vabatahtlikud 2014 saavad autasuks lühireisi Lissaboni. Preemiareise toetab reisibüroo Baltic Tours, kes alustab tänavu tiitli(te) “Aasta Reisija” väljaandmisega ning sel aastal ühtivad need Lastefondi aasta vabatahtlikega.

Lastefondi tegevjuht Küllike Saar leiab, et seesugune autasustamine ja tunnustamine on vähim, mida fond saab teha inimeste heaks, kes annavad Lastefondi kaudu abivajavate laste hüvanguks endast nii palju lihtsalt heast südamest. „Mulle tundub, et vabatahtlike panust tuleks väärtustada veelgi rohkem, kui seda hetkel tehakse ning me soovime olla selles osas eeskujuks teistelegi. Kuigi need head ja tublid inimesed ei tee seda lootes vastutasu, ei tohiks nende abivalmidust võtta iseenesestmõistetavana. Nad on väärt palju enamat, kuid usun, et juba nende meelespidamine ja tagasihoidlik premeerimine väljendab meie siirast tänulikkust,“ ütleb ta.

Aasta silmapaistvamatele vabatahtlikele antakse preemiad üle reedel, 13. juunil Tartus Ahhaa teaduskeskuse kohvikus Newton, kus toimub TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlike tänuüritus. Lisaks aasta vabatahtlike autasustamisele tunnustatakse seal tänukirjade ja väiksemate preemiatega ka teisi tublisid vabatahtlikke, kes on terve hooaja vältel Lastefondi tegemistesse oma aega ja energiat panustanud.

Eriti silmapaistvat tööd teinud vabatahtlikke premeeritakse kahe Rootsi kruiisiga neljale, kahe spaapaketiga, teatripiletitega, seikluspargi pääsmetega ning Geomari kehahooldustoodetega. Auhinnad on välja pannud Lastefondi head partnerid Tallink, Aravon OÜ, Pühajärve Spaa&Puhkekeskus, Tartu Seikluspark ning Teater Vanemuine.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.