Homme, 28. veebruaril on ülemaailmne haruldaste haiguste päev, mil pööratakse meie ümber olevatele abivajajatele erilist tähelepanu.

Selle päeva puhul on Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vabatahtlikud võtnud endale ülesandeks läbi helistada kõik Eesti linnad ja vallad ning rääkida Lastefondist ja selle pakutavatest võimalustest.

«Kuigi Lastefond on tegutsenud juba üle kümne aasta, on ikka veel omavalitsusi, mille sotsiaaltöötajad ei ole meist kuulnud või ei tule selle pealegi, et meiega ühendust võtta,» rääkis fondi juht Küllike Saar. «Homse läbihelistamisega loodame olukorda parandada, et meie juurde jõuaksid just need, kellel abi kõige rohkem vaja oleks.»

Oma panuse andmiseks ei pea aga olema sotsiaaltöötaja. Kui teate mõnda peret, kus on kasvamas raskelt haige laps, kelle ravi haigekassa ei rahasta, siis palume palume sellest meile teada anda, kirjeldada tema haiguslugu ning vajaminevat ravi. Täpsema info ja taotlusvormi leiab Lastefondi kodulehelt www.lastefond.ee.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1,5 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.