24.-25. augustini toimuval SEB 7. Tartu Rulluisumaratonil on ka tänavu kohal SA TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlikud, kes aitavad fondi telgis sisustada kõige pisemate aega. Maratoni põhipäeval pakutakse koostöös Tartu Seikluspargiga ka lastehoiuteenust.

Laupäeval, 24. augustil püstitab Lastefond oma telgi Aruküla teele, kuhu oodatakse lapsi mängima, joonistama, värvima ning suuri Lastefondi mänguklotse laduma. Lisaks vabatahtlikele tegelevad fondi telgis lastega juba teist korda Vanemuise Kollased Kassid, kelle juhendamisel viiakse läbi põnevaid meisterdamisi. Kohal on ka Lastefondi maskott Mõmmik.

Pühapäeval, 25. augustil on Lastefondi telk üles seatud Tartu Seiklusparki (Narva mnt 126B), kus koos pargi töötajatega pakutakse lastele mitmeid aktiivseid ja huvitavaid tegevusi ning lastehoiuteenust. Selleks tuleb hiljemalt 24. augustil eelregitreerida aadressil tartumaraton@tartumaraton.ee (kirja pealkirjaks „SEB 7. Tartu Rulluisumaratoni lastehoid“). Lisaks on sellel päeval lastel võimalik seiklusradasid külastada soodushindadega.

Lastefondi telk on ühtlasi ka kohtumispaigaks kaotsi läinud laste ja nende vanemate vahel. Kõik vabatahtlike eestveetavad tegevused on tasuta. Soovi korral saab haigeid lapsi toetada väikese annetusega, mis suunatakse liigesehaigete laste ravivesivõimlemise toetamiseks (lähemalt http://lastefond.ee/lastefondist/kaimasolevad-projektid/kaimasolevad-toetusprojektid/ravivoimlemine).

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Tänavu on Lastefond tänu heategijatele suutnud abistada abivajajaid juba üle 35 000 euroga. Lisaks on rohkem kui 28 000 euro eest soetatud hädavajalikke meditsiiniseadmeid TÜ Kliinikumi laste- ning naistekliinikule.