SA TÜ Kliinikumi Lastefond tuli koostöös Tele2-ga välja uue ja innovatiivse lahendusega, mis võimaldab sõlmida igakuist püsiannetust mobiilikõnega.

“Soovime püsiannetuse sõlmimise teha inimestele võimalikult mugavaks ning kättesaadavaks. Kuna tänapäeva M-Eestis saab pea kõike teha mobiili vahendusel, siis miks ei võiks selliselt saada ka püsiannetust teha,” selgitab Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar.

Mobiilikõnega püsiannetuse sõlmimiseks tuleb helistada üks kord vastavalt soovitud igakuise annetuse suurusele numbritele 900 3003 (3 eurot), 9003010 (10 eurot) või 9003020 (20 eurot) ning valitud summa lisatakse edaspidi iga kuu sinu telefoniarvele. Soovi korral saab püsiannetuse iga hetk lõpetada. Täpsemate tingimustega saab tutvuda Lastefondi kodulehel.

Küllike Saar toonitab, et püsiannetajad on Lastefondi jaoks äärmiselt olulised, sest just nende järjepidevale toetusele tuginedes saab fond võtta vastu julgeid otsuseid ja kohustusi toetada raskelt haigeid lapsi mitmete kuude jooksul.

“Aitame igakuiselt ligi 150 raske haigusega võitlevat last ning ennetustegevusena 20 ülekaalulist last, keda toetame tavaliselt kuid või isegi aastaid. Et tagada neile lastele ja peredele järjepidev toetus ning kindlustunne, vajamegi heade inimeste abi, kes annetavad fondile igakuiselt,” räägib Saar. “Püsiannetused võimaldavad meil abi anda kiiresti ning ilma iga konkreetse lapse jaoks suurt kampaaniat korraldamata.”

Hetkel on Lastefondil 1042 püsiannetajat, kelle igakuine panus kokku on 8411 eurot. Esimehe sõnul võiks neid aga olla poole rohkem. Algava kampaaniaga soovitaksegi leida 1000 uut püsiannetajat.

Lisaks uudsele mobiililahendusele jätkab Lastefond püsiannetuse propageerimist ka traditsioonilisematel viisidel. Näiteks pakub teiste heategevusfondide eeskujul püsiannetuse vormistamise võimalust avalikel üritustel ja kaubanduskeskustes. “Müüakse ju selliselt kaubanduskeskustes kõikvõimalikke teenuseid ning ka püsiannetust. Ei tahtnud meiegi sellest “rongist” maha jääda,” põhjendab Küllike Saar.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.