SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond käivitab nädalavahetusel toimuva 41. Tartu Maratoni raames uue heategevuskampaania, mille eesmärgiks on toetada SA Tartu Ülikooli Kliinikumi laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskust kõnniraja juurde kuuluvate rakmete soetamisel.

Rakmed on äärmiselt olulised selleks, et lapsed, kes veel päris iseseisvalt kõndida ei suuda, saaksid samuti füsioteraapias kõnniraja abi kasutada. „Eriti aitaks rakmete olemasolu närvikahjustuse ja trauma tõttu kannatanud lapsi, kellel on potentsiaali iseseisvalt kõndima hakata,“ selgitas lastearst Tiina Lind.

Juba mitmendat aastat osaleb Lastefond MTÜ Klubi Tartu Maratoni rahvaspordiüritustel, et koguda annetusi ning tegeleda kõige pisematega – 41. Tartu Maratonil ja sellele eelneval lastesõitude päeval pakuvad Lastefondi vabatahtlikud Lastefondi Mängumaa telgis soovijatele sümboolse annetuse eest pannkooke, mängivad lastega ning koguvad annetusi uue kampaania jaoks. Lapsi lõbustab maskott Mõmmik.

Ühtlasi on Lastefondi Mängumaa telk kohtumispaigaks lastele ja vanematele, kes üksteist suures maratonipalavikus kaotanud on.

Rakmete hankimiseks koguvad Lastefondi vabatahtlikud kõigil KTM-i üritustel annetusi ning lisaks on sõlmitud OÜ Computechiga 1500 eurone toetusleping. Rakmete maksumuseks on pea 5000 eurot.

Esimesed rahvaspordiüritused toimuvad juba sel nädalavahetusel – 18. ja 19. veebruaril. 18. veebruaril toimuvad Spordipargis 41. Tartu Maratoni lastesõidud, 19. veebruaril sõidetakse legendaarne 41. Tartu Maraton.