Jõulukaartide kampaania raames kogub SA Tartu Ülikooli Kliinikumi  Lastefond koostöös Eesti Skautide Ühinguga annetusi diabeedihaigete laste toetuseks. 

Kaarte on kolme erineva pildiga ning need on joonistanud kolm last Tartu Lastekunstikoolist. Ühe kaardi maksumus on 1 euro. Insuliinipumpade ostmist on Lastefond erinevate kampaaniate abil toetanud terve käesoleva aasta jooksul ning jõulukaartide müük on neist viimane.

Kokku on tellitud 10 tuhat kaarti, mida müüvad nii Lastefondi vabatahtlikud Tallinnas ja Tartus kui Skautide Ühingu skaudid, vanemskaudid ja rändurid oma piirkondades. Tublimad kaardimüüjad saavad kampaania lõppedes ka sponsorite abiga premeeritud.

Kaarte saavad kauniks jõuluajaks soetada nii ettevõtted kui eraisikud, võttes ühendust Lastefondi või skautidega. Lähemat infot kaartide kohta saab Lastefondi või skautide koduleheküljelt www.lastefond.ee ja www.skaut.ee.

9.-11. detsembril toimub skautidel Hundude metsajõulupuu üritus, kus korraldatakse joonistusvõistlus, kus valitakse järgmise aasta jõulukaartidele minevad pildid.