Juba teist aastat järjest korraldavad heategevusfond SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja ravimifirma Sanofi maailma diabeedipäeva raames tasuta veresuhkru mõõtmise kõigis Eestimaa Selverites.

Veresuhkrut saab mõõta 14. novembril kella viiest kuni seitsmeni õhtul. Kampaania eesmärgiks on pöörata tähelepanu diabeedile ning panna inimesi rohkem mõtlema oma tervisele. „Juhusliku veresuhkru kontrolliga on võimalik see raske krooniline haigus õigeaegselt avastada ja alustada ravi,“ tõi ravimifirma Sanofi diabeedivaldkonna juht Ivi Sonn välja veresuhkru kontrollimise vajalikkuse. Diabeedi õigeaegne avastamine aitab vältida hilistüsistusi nagu südamelihase infarkt ja insult.

Veresuhkrut mõõdab viiskümmend Tartu ülikooli arstiteaduskonna üliõpilast ning mõõtmisvahenditega varustavad ettevõtmist lisaks Sanofile ka teised glükomeetreid turundavad firmad – AB Medical, Surgitech ja Mefo. Üritus toimub Selveri, Eesti Laste ja Noorte Diabeediühingu, Eesti Diabeediliidu ning Eesti Arstiüliõpilaste Seltsi kaasabil.

Eelmisel aastal käis oma veresuhkrut Selverites kontrollimas rohkem kui 4000 inimest ning kontrollitud mittediabeetikutest avastati 108 inimesel kõrgenenud veresuhkur kaks tundi pärast sööki, mis võib viidata suhkruhaigusele. Need inimesed said kaasa soovituse pöörduda täiendavaks kontrolliks oma perearsti poole.

Lisaks tähistab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond 14. novembril Tartu Anne Selveris ka oma kaheteistkümnendat sünnipäeva. Nagu iga sünnipäev, ei möödu ka fondi oma kingitusteta. Honda Motor Europe Ltd. Eesti filiaal annab Lastefondile sünnipäevakingina üle sõiduauto Honda Jazz´i. Auto puhtuse eest hoolitseb Jazz Pesulad ning fondi tööks vajalike sõitude kütusekulu katab Alexela Oil. Kõik selleks, et koos parimate partneritega aidata üha rohkem haigeid lapsi üle kogu Eesti!

Diabeedi, selle ravi ja ennetustööga on Lastefond tihedamalt seotud alates 2011. aastast, mil tänu edukale kampaaniale sai endale insuliinipumba rohkem kui 120 last. Positiivse tulemusena tõstis haigekassa insuliinipumpade hüvitusmäära ning abisaajate vanusepiiri. Sihtotstarbelisi diabeediga seotud toetusotsuseid võtab Lastefond vastu ka praegu, näiteks oktoobris sai endale veresuhkru mõõtmist hõlbustava glükoosisensori nelja-aastane Chriselle. “Niivõrd tulemuslik kampaania on muutnud diabeediprobleemi ja sellealase teavitustöö kindlasti üheks meie fondi südameasjaks,” selgitas Lastefondi tegevjuht Agnes Karlson.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.