Sel laupäeval, 19. septembril on kõik Tartu Rattamaratoni lasteüritustel osalevad mudilased oodatud Lastefondi Mängumaa telki osa võtma vahvatest võistlusmängudest.

Telk on üles seatud Tähtvere Spordiparki, kus pisikesed maratoonarid saavad lisaks niisama mängimisele end proovile panna ka meepurkide pikali viskamises, aja peale “meepoti” pallidega täitmises ja takistusraja läbimises. Loomulikult ei puudu Lastefondi Mängumaalt ka Vanemuise Kollased Kassid, kellega koos saavad mudilased meisterdada, ega fondi maskott Mõmmik.

Mõmmik on maratoonareid tervitamas ka pühapäeval, 20. septembril Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses. Lisaks käivad üritusel ringi Lastefondi vabatahtlikud, et soovijatele fondi tegevust tutvustada, annetusi koguda ning heategevuslikke meeneid müüa. Kõik maratoni raames kogutud annetused suunatakse ülekaaluliste laste terviseprogrammi ellu viimiseks koostöös Vireo Laste Tervisekooliga.

Lastefondi tegevjuhi Sandra Liivi sõnul on fond seadnud oma eesmärgiks Tartu maratoni üritustel kanda edasi väärtusi, mille heaks igapäevaselt tegutsetakse ning mille nimel maratoniürituste raames annetusi kogutakse.

“Nendeks on nii iseenda kui teiste tervisest hoolimine ning abivajajate märkamine ja aitamine, aga ka tervisliku ja aktiivse eluviisi propageerimine. Me soovime lastele pakkuda lõbusaid võimalusi rohkemaks või vähemaks kehaliseks aktiivsuseks üheskoos fondi vabatahtlike ja Mõmmikuga ning näidata, et sport võib ka lõbus olla. Kui leiame selle kõige käigus veel inimesi, kes soovivad panustada kas või ühe euro kuus, et aidata meil abivajajaid jätkuvalt toetada, oleme oma eesmärgi igati täitnud,” räägib ta.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.