SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on 2012. aasta Klubi Tartu Maratoni üritustel kogunud kõnniraja juurde kuuluvate rakmete ostuks juba üle 1200 euro. Taastusraviks väga oluliste rakmete väärtuseks on ligi 5000 eurot, millest 1500 katab sülearvutite edasimüüja Computech ja puuduvad 1300 eurot loodetakse koguda selle aasta kahel viimasel Klubi Tartu Maratoni spordiüritusel.

Oma panuse rakmete ostuks saab igaüks anda juba sellel nädalavahetusel, mil toimub SEB 15. Tartu Rattamaraton, kus on kohal ka Lastefondi vabatahtlikud koos maskott Mõmmikuga. Vabatahtlikud korraldavad lastele erinevaid põnevaid tegevusi ja koguvad annetusi kõnniraja rakmete ostuks Tartu Ülikooli Kliinikumi laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskusesse.

Vabatahtlikud on kohal nii 15. septembril toimuval SEB 15. Tartu Rattamaratoni lasteüritusel Tartus kui ka 16. septembril aset leidval Rattamaratonil Elvas. Mõlemal päeval on Lastefondi telgis võimalik joonistada, meisterdada, mängida ja lihtsalt toredalt aega veeta. Lisaks on Lastefondi telk ametlikuks kohtumispaigaks kaduma läinud lastele ja nende vanematele. Noori rattureid on ergutamas ka fondi maskott Mõmmik.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.