SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on aasta aega toetanud raskekujulist nahahaigust põdeva Laura ravi, kuni aasta lõpuni jätkab fond kaheaastase tüdruku toetamist suuremas mahus – kokku kuni 648 euroga kuus.

LauraLaura ravi toetus moodustab 250 eurot ning pere jaoks üliolulise lapsehoiuteenuse võimaldamine 398 eurot, teatas Ülikooli Kliinikumi Lastefond.

Laural on bulloosne epidermolüüs, mille tõttu on tüdruku nahk väga tundlik ja võib ohtlikul määral kahjustuda iga tugevama kontakti või hõõrdumise tagajärjel.

Laura nahal ja limaskestal avalduvad villid, mille purunemisel tekkivad erosioonid on valulikud ning paranevad väga aeglaselt. Lisaks tekivad erosioonid ka suu limaskestale, mistõttu on Laural raskusi ka söömisega.

Lapse nahk vajab pidevat erihoolitsust ning selleks on olulised spetsiaalsed plaastrid, sidumisvahendid, antiseptilised geelid ja kreemid, mis kuuluvad aga käsimüügiravimite hulka ning seetõttu haigekassa soodustused neile ei laiene.

Vahendid on kallid, kuid neist sõltub otseselt tüdruku seisund. Ilma korraliku hoolitsuseta võivad villide paranemisel tekkida armid, mis takistavad erinevate kehaosade liikuvust.

Tänu senisele Lastefondi toetusele on Laura naha seisund paranenud. Pere on saanud osta vajalikke hooldusvahendeid, mis kergendavad tüdruku enesetunnet.

Lapsehoiuteenuse hüvitus aitab perel paremini toime tulla, sest pereisa töötab välismaal ja lisaks Laurale kasvab peres ka pooleteiseaastane beebi, kes vajab samuti oma vanemate tähelepanu ja hoolt.

Bulloosne epidermolüüs on harva esinev nahahaigus. Kaasasündinud haigust pole võimalik välja ravida, kuid õige hooldusega on võimalik vaevusi leevendada.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.