SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond alustas 2011. aasta märtsis enneaegsena sündinud Jani raviks vajalike transpordikulutuste katmist, mida jätkatakse käesoleva aasta lõpuni kuni 360 euroga kuus. Toetusperioodi jooksul tegi laps ka esimesed iseseisvad sammud.

Nelja-aastane Jan sündis sügavalt enneaegsenena ning selle tulemusena on aeglustunud tema motoorne areg. Jani vaevab madal lihastoonus ja spastilisus ehk lihaste kange olek, tema seisundi paranemiseks on oluline pidev mitmekülgne ravilkäimine.

Kaks korda nädalas peab Jan sõitma Tõrvast ravile Tartusse, lisaks käib poiss veel kaks kuni kolm korda nädalas Karula hooldekodus grossingul, et õppida ja treenida liigutustegevusi, ning võimalusel nädal või kaks ravil Viljandis. Lapse sõidutamine on pere jaoks väga suur väljaminek. Transpordikulutustele lisanduvad kulud ravimitele ja rehabilitatsioonile. Pere toimetulek on raskendatud, sest tööl saab käia vaid isa, ema hooldab kodus last. Nii käivadki kulutused transpordile perele üle jõu. Lapse kiirema arengu seisukohalt on arstide sõnul pidev ravi võtmetähtsusega.

Kui Lastefond Jani ravi toetamist alustas, suutis Jan end käte abil püsti ajada, praeguseks on pisipoiss võimeline juba käest kinni hoides samme tegema. Nii arst, psühholoog, tegevusterapeut kui ka füsioterapeut nõustuvad, et lapse arengus on toimunud palju positiivseid muutusi – kõne ja sõnavara on paranenud, teiste lastega suhtlemine on hea ning vaimne areng eakohane. Janil on küll ajukahjustus, millest on jäänud liikumisraskus, kuid ajaga on olnud märgata tulemuste paranemist. Pere unistuseks on, et Jan hakkab iseseisvalt liikuma.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.