Juba teist aastat järjest kogusid Pimedate Ööde filmifestival ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond üheskoos annetusi, et toetada kirjeldustõlke valmimist nägemispuudega lastele suunatud animafilmile. Möödunud aastal toimunud 16. Pimedate Ööde filmifestivalil annetasid ürituse külastajad kirjeldustõlke toetuseks 632 eurot.

2012. aasta novembris toimunud Pimedate Ööde filmifestivalil oli kõigil külastajatel võimalik panustada nägemispuudega lastele mõeldud kirjeldustõlke valmimisse annetuse või kunstnik Meru disainitud heategevusliku meene ostuga. Projekti toetuseks annetas PÖFF kümme protsenti kõigi festivalimeenete müügitulust ja lisaks koguti annetusi Apollo filmilaadal.

Möödunud aastal valmis Lastefondi ja PÖFFi koostöös annetajate abiga kirjeldustõlge animafilmile “Lotte ja kuukivi saladus”, mis muuhulgas linastus ka seekordsel festivalil ja sai väga sooja vastuvõtu osaliseks. Kirjeldustõlgete tootmine on mujal maailmas väga levinud, kuid selliste filmide eestikeelne valik on veel väga väike. Kirjeldustõlkes annab jutustaja dialoogide vahel edasi seda, mis on muidu tajutav vaid visuaalselt. See pakub ka nägemispuudega inimestele võimaluse filmielamusi täiel määral nautida.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond jätkab projektiga kindlasti ka edaspidi. Kirjeldustõlke valmimist saab toetada:
• tehes sihtotstarbelise ülekande Lastefondi annetuskontodele selgitusega ”Nägemispuudega lapsed” 221015828742 (Swedbank), 10220014910011 (SEB), 334408530000 (Sampo), 17000285384 (Nordea);
• ostes kunstnik Meru disainitud kõrvarõngaid ja kleebiseid kodulehe kaudu www.lastefond.ee;
• hakates fondi püsiannetajaks Lastefondi kodulehe kaudu www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus/.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.