Sel reedel saab lastehaigla endale neli uut jälgimismonitori ning ühe 24t vererõhuanalüsaatori, mis on soetatud Selveri, Fittesti ja Kanada eestlaste abil.

Neljast jälgimismonitorist kaks on soetatud Selveri mündikogumisprojekti ja „Koos on kergem“ heategevuskampaania abil. Selverites üle Eesti olid kassade juures väiksed annetuskarbid, kuhu inimesed said jälgimismonitoride ostmiseks annetada oma kroonimündid. Lisaks andis Selver igalt Tartu kauplustes kampaania jooksul tehtud ostult laste tervise heaks veel 10 senti ning annetas heategevusliku šokolaadi müügitulu. Kampaaniat aitasid sponsoreerida Prike, Glaxo ja Vilniaus Pergale.

Kokku koguti Selveri abiga 16 300 eurot ehk ligi 255 000 krooni. Kuna mündikogumiskampaania osutus nii edukas, sai lisaks kahele jälgimismonitorile soetada veel ühe vajaliku aparaadi – 24t vererõhuanalüsaator, mille maksumus on ligi 1900 eurot (30 000 krooni). Ülejäänud summa – umbes 8300 eurot (130 000 krooni) – suunatakse Lastefondi insuliinipumpade kampaaniasse.

Üks jälgimismonitor muretseti koostöös Fittesti spordiklubiga. Kolme toimunud Heategevusliku treeningpäeva raames Tartus, Tallinnas ja Pärnus koguti 1654 eurot (26 000 krooni) ning Tartu Fittest annetas iga 2010. aasta jooksul müüdud joogipudeli pealt veel krooni jälgimismonitori ostuks. Kokku koguti Fittesti annetusi 1974 euro ulatuses (31 000 krooni).

Neljas jälgimismonitor on ostetud Kanada väliseesti ühenduste juubelite raames korraldatud rannapeol kogutud 3270 euro ehk 51 000 krooni eest. 20. novembril Toronto Eesti Majas toimunud kaluriküla stiilis heategevusliku rannapeo korraldasid Akadeemilised Kanada Eesti Naised (AKEN), Estonian Ecumenical Relief Organization (EERO) ja Etnograafia Ring Kanadas (EERK). Jälgimismonitori ostmise toetuseks viidi läbi söögiturg, oksjon, kunsti müük ning -näitus.

Jälgimismonitori kasutatakse elutähtsate parameetrite, näiteks hingamissageduse, südame rütmi- ja löögisageduse, pulsi, vere hapnikusisalduse, vererõhu ja kehatemperatuuri jälgimiseks ning hindamiseks nii intensiivravi vajavatel vastsündinutel kui ka suurematel lastel. Tänu monitorile saab kiiresti ülevaate patsiendi võimalikest probleemidest, seisundi muutustest ja vajadusel alustada kiiresti raviga või teha ravis korrektuure.

Ühe jälgimismonitori maksumus on umbes 3200 eurot (50 000 krooni).

Pidulik jälgimismonitoride üleandmine toimub 21. Jaanuaril kell 15 Tartu Lastehaiglas (N. Lunini 6). Monitoride üleandmisel osalevad Selveri direktor Andres Heinver ja Fittesti tegevjuht Elvis Lillevälja koos oma meeskondadega, Lastekliiniku juhtkond, Lastefondi nõukogu liige Jaan Kelder ning Lastefondi vabatahtlikud.