TÜ Kliinikumi Lastefond toetab alates augustist sügava puudega 13-aastast Tartu tüdrukut Elisat kuni 400 euroga ühes kuus, mille eest soetatakse talle vajalikku sonditoitu nind esimesel toetuskuul ka sondipumba süsteem.

Elisal on ravimatu ainevahetushäire mukopolüsahharidoos IIIA, mistõttu on laps juba kolm aastat pidanud olema sonditoidul. Elisa vajab ööpäevaringset hooldust ning 100%-list abi kõikides igapäevatoimingutes. Tüdruk saab riigilt ja Tartu linnalt abi küll lapsehoiuteenuse osas, kuid sonditoidu soetamine nõuab suure osa pere igakuisest eelarvest, mis on teinud toimetuleku väga keeruliseks. Seetõttu pöörduski perekond abi saamiseks Lastefondi poole, kes asus last püsivalt toetama.

Otsus lähtub fondi 2013. aasta prioriteedist, mille kohaselt pööratakse erilist tähelepanu sügava ja raske puudega voodihaigete laste ning nende perede abistamisele. Kõik see ei saaks aga toimuda ilma Lastefondi püsitoetajateta. „Oleme ääretult tänulikult püsiannetajatele, kelle igakuise abiga saame sügava ja raske puudega lapsi toetada pikemalt kui ühekordse abirahaga,“ märkis Lastefondi tegevjuht Küllike Saar.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Tänavu on Lastefond tänu heategijatele suutnud abistada abivajajaid juba üle 35 000 euroga. Lisaks on rohkem kui 28 000 euro eest soetatud hädavajalikke meditsiiniseadmeid TÜ Kliinikumi laste- ning naistekliinikule.