1. septembril toimub heategevuslik Meeldib-märkide müük kollasuse analüsaatori ostmiseks lastekliinikusse ning 3. septembril saab Tartu emajõe kirbuturult soetada kuulsate inimeste poolt müüki antud esemeid, mille tulu läheb keeruliste ainevahetushaigustega laste toidusegu ostmiseks.

Neljapäeval võib Tartu tänavapildis näha Lastefondi vabatahtlikke, kes müüvad heategevuslikul eesmärgil Facebookist tuttavaid like-ikooniga rinnamärke. Märgimüügist saadud tulu eest soetatakse lastekliinikusse kollasuse analüsaator.

Pea 80 protsendi vastsündinutest muutub esimestel elupäevadel kollakas. Kollasuse põhjuseks on kõrge bilirubiini tase organismis, mis võib muutuda eluohtlikuks, põhjustades mitmeid tervisekahjustusi. Kollasuse analüsaator ehk bilirubiini taseme mõõtja säästab vastsündinuid valulikust verevõtmisest bilirubiinitaseme mõõtmiseks. Analüsaatori abil on võimalik bilirubiinitase määrata andurite abil.

Laupäeval on Lastefond kohal emajõe ääres toimuval kirbuturul, kus pannakse müüki tuntud inimeste pool annetatud esemed. Kogu esemete pealt saadav tulu läheb erinevate keeruliste ainevahetushaigustega Albiina, Miikaeli ja Brandon-Danieli toetuseks.

Huvilistel on võimalus kirbuturult endale soetada näiteks Ene Ergma käevõru, mille kinkis talle Brasiilia välisminister. Huvitavamad müüki tulevad esemed on veel Contra Erisaates kantud kampsun, Age Oksa annetatud ja tema enda poolt sisse tantsitud autogrammiga varvaskingad ning mudelautod, millega mängis lapsepõlves Märt Avandi.

Albiina organismis on teatud tüüpi rasvhapete oksüdatsiooni häire, mistõttu kuhjuvad kasutamata rasvhapped erinevatesse organitesse häirides aja jooksul nende tööd. Miikaeli organism ei sünteesi kolesterooli. 2011. aasta alguses diagnoositi sarnane haigus nagu Albiinal ja Miikaelil ka Brandon-Danielil. Kõik kolm last vajavad normaalseks elutegevuseks igapäevaselt toitesegu, mille ostmist aga Haigekassa ei toeta.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.

Veel mõned näited, mis asjad müüki lähevad:
Märt Avandi – 2 mudelautot (30 EUR)
Hedvig Hanson – pluus ja allkirjaga plaat
Reet Linna .- kaelakee 15 EUR, Rock Hoteli lips (10 EUR), Kuulus ja kummaline T-särk (10 EUR), Reet Linna CD (10 EUR)
Epp-Maria Kokamägi – kuldkingad
Ene Ergma – Brasiilia välisministri kingitud käevõru
Marika Korolev – etenduse “Armastuse edetabel” pluus ja “Alice Imedemaal” sõrmus
Age Oks – baleriinikingad allkirjaga
Kristjan Jõekalda – T-särk, nokamüts ja Simpsoni sussid
Contra – “Erisaate” kampsun