1. septembrist hakkab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond oma 2014. aasta põhikampaania „Unistuste puhkus“ raames pakkuma sügava ja raske puudega laste hoiuteenust ka Ida-Virumaal. Juba kolmas seesugune hoiukodu Eestis saab tegutsema Jõhvis MTÜ Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir juures.

Tugikodu Päikesekiir on pakkunud Ida-Virumaa erivajadustega lastele lapsehoiuteenust juba alates 2013. aasta juunist. Kuni aprillikuuni tehti seda projekti raames Šveitsi Vabaühenduste Fondi ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toel, septembrist võtab teenuse rahastamise üle Lastefond.

MTÜ juhataja Ursula Randlaine sõnul pakuti siiani hoiuteenust küll kohalike omavalitsuste abiga edasi, kuid sellega pikemalt jätkamine oleks ilma täiendava lisatoetuseta siiski raske. „Õnneks ristus meie tee Lastefondiga ning üheskoos saame perede aitamiseks juba rohkem ära teha,“ ütles ta.

Tugikodu ruumides pakutakse lapsehoiuteenust tööpäevadel ajavahemikul 8.00-18.00 kuni kümnele lapsele. Kahe lapsehoidja ja abiliste hoole all on laste päev sisustatud toredate mängude ja põnevate arendavate tegevustega. Tegevuse kasvades võtab tugikodu eesmärgiks pakkuda peredele tuge ka nädalavahetustel ning pikendada kokkulepitud päevadel hoiuaega ööpäevaseks. Lastega, kellele on määratud koduõpe, on võimalik koostöös kooli ja õpetajatega individuaalseid tunde läbi viia tugikodus.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv tunneb uue, juba neljanda puuetega laste hoiukodu avamise üle suurt heameelt. „On suurepärane, et oleme leidnud hoiukodude projektis endale neli südame ja hingega tegutsevat partnerit, kes Lastefondi toel raske ja sügava puudega laste ja nende perede elu väikese puhkuse võimaldamise abil lihtsustada tahavad. Loodame oma selle aasta põhikampaania raames jõuda ka vanemateni, kes pole endale ja perele puhkust lubanud juba aastaid. Seega kutsume kõiki lugejaid üles abivajajaid peresid meieni suunama,“ sõnas ta.

Tugikodu paikneb Jõhvis aadressil Sompa 5a 1. korrusel. Täpsemat infot hoiuteenusele registreerimise kohta saab tugikodust telefonilt 5246584, kodulehelt www.sunbeam.ee või kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja käest.

Pidulik Jõhvi hoiukodu avamisüritus leiab aset esmaspäeval, 1. septembril kell 15.00.

Varasemalt on Lastefondi 2014. aasta põhikampaania “Unistuste puhkus” raames avatud hoiukodud sügava ja raske puudega lastele märtsis Tartus ning juunis Pärnus. Juba käesoleva aasta oktoobris hakatakse hoiuteenust pakkuma ka Võrus. Pikemalt saab kampaania kohta lugeda Lastefondi kodulehelt.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.